توضیح وزارت بهداشت درباره دریافت ۱۸ میلیون یورو ارز برای واردات خودرو

وزارت بهداشت بجز آمبولانس، خودروی دیگری وارد نمی كند

وزارت بهداشت بجز آمبولانس، خودروی دیگری وارد نمی كند

سرشیر: رئیس مركز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره دریافت ۱۸ میلیون یورو ارز توسط این وزارتخانه برای واردات خودروی خارجی توضیح داد و اظهار داشت: وزارت بهداشت به جز آمبولانس و خودروهای امدادی، خودروی دیگری وارد نمی نماید.دكتر عباس زارع نژاد در گفت وگو با ایسنا، در این خصوص اظهار نمود: وزارت بهداشت به جز آمبولانس و اتوبوس های امدادی خودروی دیگری وارد نمی كند و به غیر از این خودروها هم به خودروی دیگری نیاز ندارد. در چند سال قبل به جهت اینكه به سطح قابل قبولی در زمینه خدمات درمانی به ویژ در حوزه اورژانس و تامین تجهیزات مورد نیاز آن برسیم، بخشی از نیازهای خویش را با كمك شركت های داخلی و بخش دیگری را با واردات از كشورهای دیگر تامین كردیم.

به گفته وی، 18 میلیون یورو ارز مذكور برای واردات 400 دستگاه "آمبولانس كمك دار" برای مناطق صعب العبور هزینه شده است كه برای اولین بار می باشد كه وزارت بهداشت به این نوع آمبولانس ها مجهز شده است.

وی اضافه كرد: در چندسال گذشته ۲۰۰۰ دستگاه آمبولانس مجهز و استاندارد از آلمان وارد شده یا در حال ورود است. بخشی از این تعداد آمبولانس ها از اواخر دولت قبل و بخش دیگر در این دولت وارد شده است. هچنین ۲۰۰ دستگاه موتورلانس هم از هوندای ژاپن با استانداردهای پیشرفته خریداری شده است و هم اكنون در برخی از شهرهای كشور فعالیت می نمایند. ۷۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز هم ازهیوندای كره جنوبی خریداری شده كه در شرایط بحرانی و در تصادفات بین جاده ای و همینطور حوادثی كه تعداد مصدومان زیادی دارد، كاربرد دارند. این اتوبوس آمبولانس ها هم اكنون هم فعال می باشند. علاوه بر این موارد، شش فروند هلی كوپترجدید و استاندارد برای اورژانس خریداری شده است.

رئیس مركز اطلاع رسانی و ارتباطات بین الملل وزارت بهداشت تصریح كرد: وزارت بهداشت به جز این موارد هیچ خودروی خارجی دیگری وارد نمی نماید. تجهیزات مورد نیاز و استاندارد، به هر میزان كه برای حفظ سلامت مردم مورد نیاز باشد، تامین می گردد. اگر شركت های داخلی بتوانند این نیازها را تامین كنند، این تجهیزات از آنها خریداری می گردد و اگر این نیازها از كشورهای دیگر قابل تامین باشند، وارد می شوند.
1397/04/12
21:47:03
5.0 / 5
5019
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر