استاندار تهران تأكید كرد

كمبود جدی امكانات درمانی و بهداشتی استان تهران، ضرورت همكاری های بین بخشی در حوزه سلامت

كمبود جدی امكانات درمانی و بهداشتی استان تهران، ضرورت همكاری های بین بخشی در حوزه سلامت

سرشیر: استاندار تهران بابیان اینكه مبحث مشاركت همكاری های بین بخشی و همكاری های عامه مردم مهم است اظهار داشت: امیدواریم با همكاری همه بخش ها، نهادها و نمایندگان مجلس بتوانیم دریك بازه چهارساله كمبودهای استان را رفع كرده و شاخص های بهداشتی و درمانی را ارتقاء دهیم.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا در اولین جلسه مجمع سلامت استان تهران محمد حسین مقیمی با اشاره به اینكه امروز در حوزه بهداشت و درمان كارهای تخصصی شده و شاخه های مختلف پزشكی شكل گرفته است اظهار داشت: بر همین مبنا دانشگاه های علوم پزشكی تولید شدند و فعالیت های گسترده ای در این حوزه شروع شد و كارهای پژوهشی بر امراض مختلف و درمان تخصصی شد.

وی با اشاره به اینكه برای حل مشكلات بهداشتی و درمانی دو مبحث همكاری های بین بخشی و مشاركت عامه مردم بسیار مهم است خاطرنشان كرد: همه ارگان ها در بخش های دولتی، خصوصی، تعاونی و... باید در حوزه بهداشت و درمان كمك كنند و باید توجه كرد كه بهداشت مقدمه است و پیش از درمان باید به مسائل بهداشتی توجه نماییم. اگر همه دستگاه ها به مباحث پیشگیری و بهداشتی ورود كنند كار ما در درمان راحت تر می گردد. همینطور باید مشاركت عامه مردم را در حوزه سلامت برای اهتمام كردن درمان و سلامت جلب نماییم.

مقیمی اضافه كرد: مجمع سلامت شكل گرفت تا بتوان این دوموضوع مهم را در بهداشت و درمان محقق نماییم و از وزیر بهداشت برای مطرح كردن آن تشكر می كنیم؛ چون كه با تولید معاونت اجتماعی هم در وزارت بهداشت و هم در دانشگاه های پزشكی مقدمه كار را آغاز كردند و نظر وزیر كشور را برای تولید مجمع سلامت جلب كردند. بر همین مبنا سند تولید مجمع سلامت با ا مضای دو وزیر برای همه استان ها صادر شد.

وی ادامه داد: مجمع سلامت كه باید بحث همكاری های بین بخشی را مورد توجه قرار دهد در استان ها به ریاست استاندار و روسای دانشگاه های علوم پزشكی و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران تشكیل می گردد و زمینه همكاری بین بخشی را فراهم می كند.

مقیمی با اشاره به اینكه همه ارگان ها در حل مسائل نقش دارند، اظهار داشت: اگر همه ما جمع شویم و همفكری نماییم و هر سازمانی به اندازه خود به وظیفه اش برای حل مسائل بهداشتی ورود كند آن زمان وزارت بهداشت می تواند به موضوعات تخصصی و ریشه ای بهداشت و درمان، بیشتر رسیدگی كند.

استاندار تهران با اشاره به اینكه تحقیقات و پژوهش های زیادی در دانشگاه های علوم پزشكی انجام شده و به نتیجه رسیده است، اظهار داشت: از آنجایی كه دانشگاه های علوم پزشكی درگیر مسائل جانبی هستند نتوانسته اند نتایج این پژوهش ها را اجرایی كنند باید توجه كرد كه كمك دستگاه های اجرایی مختلف در استان و شهرستان سبب می گردد كه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی بتوانند بیشتر به وظایف تخصصی خود بپردازند. من از همه دستگاه ها در استان و شهرستان ها می خواهم كه كمك كنند كه بتوان مسائل بهداشت و درمانی استانمان را ارتقاء داده و شاخص های بهداشتی را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینكه در تهران از نظر امكانات درمانی و بهداشتی با كمبودهای جدی مواجهیم اظهار داشت: بخصوص در شهرستان ها و روستاها كمبودهایی داریم. ازاین رو وظیفه همه ما این است برای رفع این كمبودها تلاش نماییم و استان تهران در مجلس 35 نماینده دارد كه اگر نمایندگان خیرین ونهادهای مختلف در این حیطه كمك كنند و دست به دست هم دهیم، ان شاالله بتوانیم در یك بازه زمانی چهار ساله كمبودها را رفع كرده و شاخص های بهداشتی و درمانی استان را ارتقاء داده و وضعیت بهتری داشته باشیم.
1397/02/03
13:06:59
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر