پزشكان داوطلب به مناطق زلزله زده كرمانشاه سفر كردند

پزشكان داوطلب به مناطق زلزله زده كرمانشاه سفر كردند

سرشیر: معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه اظهار داشت: طرح كاروان سلامت جمعیت هلال احمر از امروز در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه شروع شده است و تا آخر خرداد پزشكان داوطلب از استان های مختلف به صدمه دیدگان زلزله كرمانشاه خدمات عرضه می كنند.جهانگیر پورحسن در گفت و گو با ایسنا، در مورد اجرای طرح كاروان سلامت اظهار نمود: در جهت كمك به زلزله زدگان شهرستان های سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی و با عنایت به سیاست های سازمان داوطلبان و جمعیت هلال احمر كه به استان ها ابلاغ گردید، تور خیرخواهی با مساعدت پزشكان خیر شكل گرفته است.

وی افزود: امروز نخستین كاروان سلامت از استان گلستان متشكل از پزشكان، متخصصان، فوق تخصص و پزشكان عمومی در شهرستان سرپل ذهاب حضور پیدا كرده اند و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این طرح شده است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه در ادامه اظهار داشت: با عنایت به امكاناتی كه فراهم و تمهیداتی كه اندیشیده شده است، بیمارانی كه نیازمند تخصص ها هستند، در سالن مدیریت بحران شهرستان سرپل ذهاب حضور پیدا می كنند و توسط پزشكان مورد معاینه قرار می گیرد.

پورحسن در مورد سایر جزئیات طرح كاروان سلامت اظهاركرد: این كار با فرآیند تجویز داروی مجانی و ویزیت مجانی ادامه خواهد داشت و تا آخر خرداد پزشكان از استان های مختلف در سرپل ذهاب حضور پیدا می كنند. امیدواریم كه این فعالیت ها خروجی اثربخشی داشته باشد.

وی اضافه كرد: ۲۰ میلیون تومان دارو برای اجرای این طرح فراهم گشته است و پزشكان به صورت مجانی بیماران را ویزیت می كنند.

پورحسن در انتها در پاسخ به این سوال كه آیا كاروان های سلامت در سایر مناطق زلزله زده شده كرمانشاه علاوه بر سرپل ذهاب هم حضور پیدا می كنند یا خیر، اظهار داشت: بطور قطع همینطور است. كاروان های بعدی كه از استان های آذربایجان شرقی، فارس و سایر استان ها حضور پیدا می كنند در مناطق دیگر همچون ثلاث باباجانی كه به دنبال زلزله صدمه دیده و منطقه محرومی هم است حضور پیدا می كنند و در ادامه فعالیت ها تلاش می نماییم در روستاهای محروم هم حاضر شویم و بتوانیم خدمات مثبتی به هموطنان عرضه دهیم.
1396/12/10
17:21:55
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: خدمات , دارو , روان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر