نقاشی های دیواری و تأثیر آن بر سلامت روان افراد

نقاشی های دیواری و تأثیر آن بر سلامت روان افراد

سرشیر: به گزارش سرشیر، خراسان رضوی هنر و فناوری در کنار هم می توانند به مقابله با مشکلات سلامت روان شهری کمک کنند.


به نقل از ویفروم، سلامت روان یک بحران جهانی مداوم است که با همه گیری تشدید شده است. هنر و فناوری می توانند بعنوان روشی جدید برای سلامت روان به کار گرفته شوند.
در سطح جهان، از هر هشت نفر یک نفر با یک اختلال سلامت روانی زندگی می کند که یکی از علل اصلی سالهای زندگی با ناتوانی هاست.
سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که بهداشت روانی یک حق اساسی بشر برای توسعه فردی، اجتماعی و اقتصادی می باشد. شرایط سلامت روان که از نظر پیچیدگی و شدت متفاوت می باشد، شامل اختلالات و افسردگی، استرس، اضطراب و بسیاری موارد دیگر است.
سلامت روان با وجود این که بخشی جدایی ناپذیر از رفاه و توانایی به حساب می آید، توسط رهبران و مؤسسات نادیده گرفته شده و کمتر از آن استفاده می شود. بعنوان مثال، هزینه های عمومی در کشورهای با درآمد پایین و متوسط، کمتر از یک دلار به ازای هر نفر است، در حالیکه کشورهای با درآمد بالا بیشتر از ۸۰ دلار برای هر نفر هزینه می کنند و این بودجه بیشتر به بیمارستان ها اختصاص می یابد.
هزینه اقتصادی عدم اولویت بندی سلامت روان می تواند بسیار زیاد باشد. برای مثال، هزینه مستقیم و غیرمستقیم جهانی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۶ تریلیون دلار پیشبینی می شود. چنین هزینه هایی را میتوان با غیبت در محل کار و کاهش بهره وری در محل کار به علت افراد مبتلا به مشکلات سلامت روان اندازه گیری نمود. در ایالات متحده آمریکا، علت اصلی غیبت افراد افسردگی و در خیلی از کشورهای توسعه یافته، بین ۳۵ تا ۴۵ درصد غیبت ها ناشی از شرایط سلامت روان است.
در سال اول همه گیری، شرایطی مانند افسردگی و اضطراب ۲۵ درصد افزوده شد که چالش های برنامه های سلامت روان فعلی را بدتر کرد.


ترکیب هنر و فناوری می تواند در زمینه سلامت روان قدرتمند باشد و سیستم جدیدی از مراقبت های بهداشتی و سلامتی به منظور زندگی بهتر مردم ایجاد نماید. درک مزایای آنها برای پشتیبانی از سلامت ابتدا مستلزم بررسی تغییراتی است که در هر یک از آنها رخ می دهد.
پذیرش فناوری های دیجیتال برای پشتیبانی از سلامت در اوج همه گیری قابل مشاهده بود. برنامه های آنلاین، خدمات سلامت از راه دور، برنامه های مدیریت استرس مبتنی بر گوشیهای هوشمند و راهنماهای الکترونیکی برای پشتیبانی از افراد، نمونه هایی از ابزارهایی هستند که مردم را در سرتاسر جهان قادر می سازند از خانه، مشاوره و مراقبت دریافت نمایند.
علاوه بر فناوری دیجیتال، نهادهای مختلف در سرتاسر جهان، همچون دولت ها، سازمان های بین المللی، مراکز بهداشتی، هنرمندان و محققان، مزایای هنر را تشخیص می دهند. سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که هنر می تواند به ما کمک نماید تا از نظر احساسی در راه مبارزه با یک بیماری یا آسیب، پردازش احساسات دشوار در مواقع اضطراری و رویدادهای چالش برانگیز باشیم.
خلق و لذت بردن از هنر به ارتقای سلامتی کمک می نماید و می تواند عاملی محرک در بهبودی باشد همچنین، نشان داده شده است که گنجاندن هنر در عرضه مراقبت های بهداشتی از نتایج بالینی مثبت برای بیماران حمایت می کند.
هنرهای عمومی مانند نقاشی های دیواری می توانند افراد را توانمند کرده و با احساس اضطراب مقابله کنند. به صورت مشابه، هنرهای دیجیتال فرصت های جدیدی را برای محیط ساخته شده برای پشتیبانی از سلامت و رفاه عرضه می دهد.
ما باید بدانیم که فناوری عاری از صدمه نیست. درک بیشتر از این که چگونه هنر دیجیتال سلامت محور می تواند زندگی را بهبود بخشد و دستاوردهای اقتصادی ایجاد نماید، می تواند انگیزه هایی برای افزایش چنین مداخلاتی ایجاد نماید.
منبع:

1402/01/01
14:34:06
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر