وزیر بهداشت اعلام كرد

آماده باش وزارت بهداشت برای موج جدید کرونا

آماده باش وزارت بهداشت برای موج جدید کرونا

سرشیر: سرشیر: وزیر بهداشت با اشاره به شناسایی سویه های جدید بیماری کرونا در کشور، از آماده باش این وزارتخانه آگاهی داد و بر لزوم واکسیناسیون کرونا در گروههای پرخطر و همین طور پوشش ماسک به ویژه در اجتماعات تاکید نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو موفق ترین کشورها در کنترل بیماری کرونا است، اظهار داشت: علت آن نیز در درجه اول همکاری مردم و حمایت آنها، واکسیناسیون گسترده و رعایت پروتکلهای بهداشتی و البته جانفشانی کادر سلامت است؛ بطوریکه نزدیک به سه ماه است که آمار فوت شدگان کرونا در کشور زیر ۱۰ نفر و در بعضی روزها نیز صفر است؛ این درحالیست که در دنیا و برخی کشورها مثل ژاپن، آمریکا، آلمان، ایتالیا وضعیت خوب نیست و به همین دلیل هم ما مقداری نگران هستیم.
وی به تشکیل جلسه ستاد ملی کرونا در روز گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به شناسایی سویه های جدید در کشور، تاکید بیشتری به واکسیناسیون به ویژه در افراد پرخطر داریم و این افراد اگر شش ماه از تزریق واکسن شان گذشته، حتما باید برای واکسیناسیون مراجعه کنند.
وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اکنون واکسن به اندازه کافی داریم و ۵۰ میلیون ذخیره واکسن در کشور است. نکته مهم دیگر پوشش ماسک است به ویژه در اجتماعاتی نظیر هواپیما، اتوبوس، قطار و... حتما از ماسک استفاده گردد.
وی افزود: در همین راستا نیز روز گذشته به وزیر راه گفتم که هواپیماها مدتی است ماسک نمی دهند و این مساله را باید الزامی کنند؛ چونکه در هواپیما ویروس درحال گردش است و هوا بیرون نمی رود و در داخل کابین می چرخد. بنا بر این هم ماسک زدن لازم است.
وزیر بهداشت همین طور اظهار داشت: رعایت بیشتر پروتکل ها در اجتماعات دانشجویی و دانش آموزی نیز به وزاری مربوطه تذکر داده شد.
وی افزود: وزارت بهداشت درحال رصد بیماری است و به همین دلیل هم هفته پیش دو سویه جدید در کشور شناسایی شد. این ویروسها خاصیت شان آنست که به سرعت می توانند منتشر شوند و همه گیری ایجاد کنند و ما در وزارت بهداشت در حالت آماده باش هستیم.
وزیر بهداشت اضافه کرد: روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا بر کنترل مرزها تاکید گردید. به همین دلیل مرزها رصد می شوند و در کشورهای پرخطر دقت بیشتری در مورد ورود مسافرینشان به کشورمان می شود و تست های لازم پی سی آر گرفته می شود و اگر فرد آلوده ای پیدا شد حتما قرنطینه می شود. در مجموع در آماده باشیم.




منبع:

1401/10/11
15:49:55
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر