اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است

اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است

به گزارش سرشیر معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است، اظهار داشت: نسخه پزشکان در دنیا بصورت میانگین شامل یک یا ۲ قلم دارو است اما در ایران در هر برگ نسخه، چهار تا پنج قلم دارو تجویز می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی اظهار نمود: در فرهنگ ما هر چه دارو بیشتر نوشته شود در انظار مردم پزشک حاذق تر است که این فرهنگِ اشتباه باید اصلاح گردد.
وی ادامه داد: ایران از نظر مرجعیت علمی و ارجاع جایگاه قابل توجهی دارد و در تولید دانش جایگاه نخست را در منطقه و رتبه شانزدهم را در جهان به خود مختص کرده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن اشاره به شیوع کرونا افزود: این بیماری و مشکلات ناشی از آن نشان داد که کشورهای مختلف باید در حوزه سلامت با یکدیگر همکاری داشته باشند و در این حوزه لازم است شبکه های تحقیقاتی با کشورهای مختلف ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه در دوران همه گیری کرونا آمار فوت شدگان ناشی از این بیماری در کشور به ۷۰۰ مورد در روز رسید، بیان نمود: با توسعه تحقیقات بود که دانشمندان ما موفق به تولید واکسن شدند و یکی دیگر از دغدغه های ما بحث جوانی جمعیت و خانواده است که در این خصوص قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت به ریاست وزیر بهداشت تشکیل و مسئولیت ها تفویض شده است.
بنا براعلام وبدا، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح کرد: فرهنگ فرزند کمتر زندگی بهتر ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد و همه دستگاه ها در از بین بردن این فرهنگ غلط موظف می باشند.
منبع:

1401/03/21
10:24:34
5.0 / 5
195
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر