سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان خبرداد:

پایش وضعیت کیفی آب های سطحی شهرستان بهارستان

پایش وضعیت کیفی آب های سطحی شهرستان بهارستان

به گزارش سرشیر سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان اظهار داشت: نمونه برداری میکروبی و شیمیایی آب های سطحی شهرستان، از جانب کارشناسان این اداره انجام شده و نتایج در دست بررسی می باشد.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره حفاظت محیط زیست استان تهران، محمدعلی جودکی در تشریح این خبر ضمن اشاره به نبود سیستم تصفیه فاضلاب شهری در شهرستان بهارستان و تداخل روان آب ها و فاضلاب شهری و روستایی در بعضی از مسیرها با این رودخانه ها، بررسی وضعیت کیفی و سلامت آنها ضروری خواند و اظهار داشت: در این راستا، کارشناسان این اداره مبادرت به نمونه برداری و سنجش پارامترهای میکروبی و شیمیایی آب های سطحی شهرستان به صورت دوره ای کرده اند که در نمونه برداری اخیر، مسیرهای رودخانه شادچای و سیاب و انتهای امامزاده باقر(ع) مورد بررسی قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: نمونه های مذکور که شامل ۶ مورد میکروبی و شیمیایی بوده، برای سنجش و بررسی انطباق با استانداردهای ملاک عمل، به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: در صورت تسریع در روند راه اندازی و بهره برداری از شبکه ی فاضلاب شهرستان و سیستم تصفیه فاضلاب و همکاری ساکنان شهرستان در اتصال به این سیستم، مسلما شاهد بهبود این وضعیت و رفع مشکلات زیست محیطی موجود خواهیم بود.


منبع:

1401/03/11
23:25:43
5.0 / 5
187
تگهای خبر: بهبود , روان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر