معاون وزیر بهداشت:

تزریق دوز سوم به افراد بالای ۶۰ سال لازم است

تزریق دوز سوم به افراد بالای ۶۰ سال لازم است

سرشیر: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد دارای بیمارهای زمینه ای و افراد بالای 60 سال به بالا ضروری می باشد.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا، «کمال حیدری» یکشنبه شب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اضافه کرد: برای تزریق دوز سوم، واکسن مورد نیاز کرونا مهیا شده و افرادی که از آخرین تزریق واکسن آنها ۴ ماه گذشته می توانند دوز سوم را تزریق کنند و به احتمال زیاد افراد بالای ۵۰ سال نیز فردا فراخوان خواهند شد.
وی به اهمیت تزریق واکسن کرونا اشاره نمود و ادامه داد که تا حالا ۱۰۰ میلیون و ۸۰۰ هزار واکسن در کشور تزریق شده و به احتمال زیاد تا اختتام امشب تعداد افرادی که واکسن زده اند به ۱۰۵ میلیون نفر افزایش یابد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: تعدادی از کشور های درگیر موج ششم شده اند اما به سبب این که مردم در این کشور واکسن تزریق کرده اند مرگ ومیر در این کشورها بسیار اندک است.
وی با اعلان اینکه برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای گروههای مختلف سنی مشخص شده تا افراد هنگام مراجعه به مراکز تزریق، واکسن مورد نیاز خودرا دریافت نمایند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد که در طول ۳ ماه گذشته همکاران ما موفق شدند که ۱۰۰ میلیون واکسن را تزریق کنند و این تلاش همکاران ما در طول این مدت جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با اعلان اینکه ما از نظر تامین واکسن هیچ مشکلی نداریم، اظهار داشت: باتوجه به تولید واکسن در چند شرکت داخلی که اکنون در خط تولید هستند ما از تامین واکسن از کشورهای خارجی بی نیاز هستیم و حتی کیفیت تعدادی از واکسن های تولید داخل از تعدادی از واکسن های خارجی بسیار بالاتر است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هرچه واکسن بیشتری در کشور تزریق شود ایمنی مردم ارتقا پیدا می کند، هرچند که تعدادی از آمارها حاکی از نزدن ۱۵ و یا ۲۵ درصد واکسن توسط افراد در نقاط مختلف کشور است.
حیدری درباره مقابله با ویروس جهش یافته کرونا ( اومیکرون) اظهار داشت که ما نیز همانند خیلی از کشورهای جهان نگران این ویروس هستیم و بمحض این که روز جمعه سازمان بهداشت جهانی وجود این ویروس را اعلام کرد، روز شنبه در ستاد ملی کرونا این مساله عنوان شد و به دستور رئیس جمهوری اسلامی ایران در تمام مرزهای زمینی و هوایی همکاران ما در آماده باش کامل هستند تا با هوشیاری کامل با این ویروس مقابله شود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری ها همچنان لازم است تا سطح ایمنی جامعه و مردم ارتقا پیدا کند.
«احسان مصطفوی» متخصص اپیدمیولوژیست در این برنامه اضافه کرد: ویروس اومیکرون پنجمین سویه ویروس کرونا است و طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی بسیار نگران کننده است.
متخصص اپیدمیولوژیست توضیح داد که برای شناخت بیشتر این ویروس باید مطالعات لازم صورت گیرد تا میزان بیماری زایی این ویروس بعد از پایش به خوبی تشخیص داده شود.
مصطفوی یادآورشد که تا حالا ۱۲ کشور دنیا وجود این ویروس را گزارش کرده اند ولی هنوز ۲ و تا ۴ هفته زمان می برد تا در مورد این ویروس قضاوت نماییم.
متخصص اپیدمیولوژیست افزود: برپایه گزارشی که در افریقای جنوبی انتشار یافته افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند واکسن کرونا تزریق نکرده اند

1400/09/08
10:42:01
5.0 / 5
271
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر