وزیر بهداشت:

پزشك خانواده و نظام ارجاع، ابزار ارتقای شاخص های سلامت است

پزشك خانواده و نظام ارجاع، ابزار ارتقای شاخص های سلامت است

سرشیر: وزیر بهداشت تصریح كرد: پزشك خانواده و نظام ارجاع باید در كشور اجرا شود و این برنامه ها ابزارهایی برای رسیدن به اهدافی مانند افزایش دسترسی مردم به خدمات، پیشگیری از بیماریها و جلوگیری از تقاضاهای القایی و در نهایت بهبود شاخص های سلامت است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا و به نقل از وبدا، دكتر سید حسن هاشمی سومین در نشست معاون و مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت با وزیر بهداشت با اشاره به توسعه مناسب IT در نظام ارجاع، تصریح كرد: اگر در مدیریت شبكه دسترسی مناسب باشد و شاخص ها بهبود یافته و هزینه ها كاهش یابد یعنی اقدامات ما درست بوده است.
هاشمی خاطرنشان كرد: حوزه درمان از بهداشت جدا نیست و حتی بخشی از درمان است چراكه می تواند از مرگ، معلولیت و تحمیل هزینه به مردم و نظام سلامت پیشگیری كند ازاین رو لازم است كه همكاری بیشتری بین حوزه های بهداشت و درمان صورت گیرد.
در این نشست دكتر رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، دكتر شریعتی رییس مركزمدیریت شبكه بهداشت، دكتر گویا رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر، دكتر حاجبی مدیر كل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد، دكتر بركاتی مدیركل دفترسلامت جمعیت، خانواده و مدارس، دكتر زهرا عبداللهی مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه و دكتر سمیعی مدیر كل اداره امور آزمایشگاه های مرجع حضور داشتند.
گفتنی است در این نشست هر یك از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت به عرضه گزارشی از عملكرد، وضع موجود و برنامه های واحد خود برای ۴ سال آینده پرداختند.
1396/10/29
18:44:59
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: سلامت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر