ابتلای بیشتر از 202 میلیون نفر به کرونا در جهان

ابتلای بیشتر از 202 میلیون نفر به کرونا در جهان

به گزارش سرشیر مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به 202 میلیون و 428 هزار و 991 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 290 هزار و 712 نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور 181 میلیون و 930 هزار و 471 نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۶.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۳۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۶۱ هزار و هند با بیش از ۴۲۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۳۶، ۴۴۷، ۱۲۳ ۶۳۲، ۶۴۱ ۲ هند ۳۱، ۸۹۵، ۳۸۵ ۴۲۷، ۴۰۱ ۳ برزیل ۲۰، ۱۰۸، ۷۴۶ ۵۶۱، ۸۰۷ ۴ روسیه ۶، ۴۰۲، ۵۶۴ ۱۶۳، ۳۰۱ ۵ فرانسه ۶، ۲۵۸، ۹۵۳ ۱۱۲، ۱۵۸ ۶ انگلیس ۶، ۰۱۴، ۰۲۳ ۱۳۰، ۱۷۸ ۷ ترکیه ۵، ۸۷۰، ۷۴۱ ۵۱، ۹۷۶ ۸ آرژانتین ۵، ۰۰۲، ۹۵۱ ۱۰۷، ۲۱۳ ۹ کلمبیا ۴، ۸۲۸، ۵۸۳ ۱۲۲، ۰۸۷ ۱۰ اسپانیا ۴، ۵۸۸، ۱۳۲ ۸۲، ۰۰۶ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۶۳ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، عراق، جمهوری چک، فیلیپین، شیلی، کانادا، بنگلادش، مالزی، بلژیک، سوئد، رومانی و پاکستان نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/05/16
12:34:34
5.0 / 5
389
تگهای خبر: بهبود , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر