آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

به گزارش سرشیر مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۹۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۶۵ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور ۱۷۷ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۹۴۱ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای جهانی آمریکا با بیشتر از ۳۵.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۱.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۵۰ هزار و هند با بیشتر از ۴۲۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۳۵، ۲۸۷، ۲۶۹ ۶۲۷، ۰۳۹ ۲ هند ۳۱، ۴۴۰، ۹۵۱ ۴۲۱، ۴۱۴ ۳ برزیل ۱۹، ۷۰۷، ۶۶۲ ۵۵۰، ۵۸۶ ۴ روسیه ۶، ۱۴۹، ۷۸۰ ۱۵۴، ۶۰۱ ۵ فرانسه ۵، ۹۹۹، ۲۴۴ ۱۱۱، ۶۶۷ ۶ انگلیس ۵، ۷۲۲، ۲۹۸ ۱۲۹، ۱۷۲ ۷ ترکیه ۵، ۶۱۸، ۴۱۷ ۵۰، ۹۹۷ ۸ آرژانتین ۴، ۸۵۹، ۱۷۰ ۱۰۴، ۱۰۵ ۹ کلمبیا ۴، ۷۳۶، ۳۴۹ ۱۱۹، ۱۸۲ ۱۰ اسپانیا ۴، ۳۴۲، ۰۵۴ ۸۱، ۲۶۸ برپایه این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۱۵۴ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، ایران، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، عراق، فیلیپین، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد، رومانی، مالزی و پاکستان هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/05/05
12:31:36
5.0 / 5
452
تگهای خبر: بهبود , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر