جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به ۱۶۲ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۲۶ نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۴۰ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۹۱۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۳.۶ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۲۴.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۳۲ هزار و هند با بیشتر از ۲۶۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها هم کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیشتر از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس هم از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۳ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۱۱۵ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۰۷ هزار و آلمان هم بیشتر از ۸۶ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، کلمبیا با بیشتر از ۸۰ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۷۹ هزار، ایران با بیشتر از ۷۶ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۱ هزار، آرژانتین با ۶۹ هزار، پرو با بیشتر از ۶۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۴۷ هزار و ۸۰۰، اوکراین با بیشتر از ۴۷ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیشتر از ۴۴ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۱۳ مبتلا، ۵۹۹ هزار و ۳۱۴ قربانی
۲. هند: ۲۴ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۰۷ مبتلا، ۲۶۶ هزار و ۲۲۹ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۳۱۳ مبتلا، ۴۳۲ هزار و ۷۸۵ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۸۴۸ هزار و ۱۵۴ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۴۲۳ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۹۵ هزار و ۳۹۰ مبتلا، ۴۴ هزار و ۳۰۱ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۲۲ هزار و ۹۰۱ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۱۱۶ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۲۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۶۸ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۴۶ هزار و ۷۲۲ مبتلا، ۱۲۳ هزار و ۹۲۷ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۶۰۴ هزار و ۷۹۹ مبتلا، ۷۹ هزار و ۳۳۹ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۹۱ مبتلا، ۸۶ هزار و ۴۸۱ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، سوئد و بلژیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/02/25
11:15:36
5.0 / 5
850
تگهای خبر: بهبود , مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر