ظرفیت بخش كرونا بیمارستان ولی عصر بیرجند تكمیل شد

ظرفیت بخش كرونا بیمارستان ولی عصر بیرجند تكمیل شد

رئیس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند اظهار داشت: باتوجه به افزایش آمار موارد بستری بیماران کرونائی ظرفیت بالفعل بخش کرونا این بیمارستان تکمیل شده است اما برای افزایش بخش، تجهیزات مورد نیاز 60 تخت دیگر وجود دارد.


علیرضا محمودی راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: میزان مراجعه و بستری بیماران تنفسی و کرونائی در خیز چهارم نسبت به اسفند سال قبل افزایش چند برابری داشته است اما خوشبختانه بیماران بدحال مثل خیز قبلی نداریم.
وی اظهار داشت: در خیز قبلی تا حدودی مشکل کمبود اکسیژن داشتیم که این مشکل با تامین کپسول و دستگاه اکسیژن ساز رفع شده است.
رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند که بیمارستان اصلی پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کرونا است، گفت: برخی بیماران هنوز از مراجعه به بیمارستان ها ترس دارند در صورتیکه بیمارستان به نوبت های مکرر در روز ضد عفونی می شود و در رابطه با بیماران هم بیماری شان مشترک است.
وی اضافه کرد: مراجعه دیرهنگام به پزشک یا مرکز درمانی موجب شدت بیماری می شود و افرادی که علائم دارند هرچه زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنند تا درمان موثر برای آنان صورت گیرد.
محمودی راد بیان کرد: خدمات دارویی و اکسیژن رسانی در بیمارستان با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت قابل توجه است.
وی از دادن مجوز نسخه نویسی سرپایی به پزشکان در رابطه با بیماران کرونائی آگاهی داد و اظهار داشت: برخی بیماران با تشخیص پزشک بعد از سه روز بستری مرخص می شوند و در خانه روزانه تحت نظر پزشک قرار می گیرند.
رییس بیمارستان ولی عصر بیرجند اضافه کرد: راه انتقال اصلی ویروس بوسیله قطرات تنفسی است پس استفاده از ماسک تا حد چشمگیری می تواند این انتقال را کم کند.
وی از مردم درخواست نمود فاصله گذاری اجتماعی را در همه مکان ها رعایت و از حضور در عروسی ها، عزاداری ها و هرگونه تجمع اجتناب کنند.
وی اظهار داشت: با وجود سفارش های مکرر تعدادی از ادارات همچنان نسبت به برگزاری جلسات با جمعیت زیاد اقدام می کنند که مطمئنا در افزایش مبتلایان به کرونا نقش دارد.
محمودی راد اضافه کرد: کسانی که رعایت نمی کنند باید بخش های بیماران بدحال را ببینند که افراد چگونه با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و اگر کادر پرستاری که یک سال و نیم شب و روز خدمت می کند خانه نشین شود، چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی اظهار داشت: درخواست ما در وضعیت فعلی این است که مردم برای حفظ جان خود و همنوعاشان از مسافرت های غیرضروری خودداری و کمک کنند تا هرچه سریعتر از این خیز خطرناک هم عبور نماییم.
روند صعودی شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی از اوایل هفته دوم فروردین امسال شروع شد و شهرستان بیرجند بیشترین موارد مثبت جدید را در طول این مدت به خود مختص کرده است بطوریکه مرکز استان ۱۱ فروردین پس از مدت ها در وضعیت نارنجی و از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز قرار گرفت.
در حال حاضر چهار شهرستان استان شامل بیرجند، قاینات، فردوس و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان های نهبندان، سرایان، بشرویه، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان خوسف در وضعیت زرد (متوسط خطر) است.
به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بستری های خانوادگی در بیمارستان های استان افزایش قابل توجه داشته و نشان دهنده گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی است.
آمار روزانه (۲۴ ساعت) مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی نخستین بار بعد از آذر ۹۹ و پشت سر گذاشتن موج سوم از فروردین امسال سه رقمی شد و الان تعداد بیماران کرونائی بستری در بیمارستان های استان به بالای ۱۲۰ نفر رسیده است.


1400/01/26
22:12:03
5.0 / 5
566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر