نتایج مرحله اول تست انسانی واكسن كوو ایران بركت بسیار امیدواركننده است

نتایج مرحله اول تست انسانی واكسن كوو ایران بركت بسیار امیدواركننده است

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کووید۱۹ اظهار داشت: نتایج مرحله اول تست انسانی اولین واکسن ایرانی کرونا با نام ˮکوو ایران برکتˮ بسیار امیدوارکننده است.


دکتر محمدرضا صالحی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا عنوان کرد: تابحال نتایج آزمایشات ایمونوژنیسیتی سرم بیشتر از ۴۴ داوطلب آماده شده که نسبت به انتظارات ما به صورت جدی چشمگیرتر بوده است.
وی افزود: هرچند نتایج مرحله اول تست انسانی بسیار امیدوار کننده است اما برای رسیدن به نتایج قطعی باید چند روز دیگر منتظر ماند تا پاسخ های ایمنی در آزمایش های همه داوطلبان مشخص شود.
مجری مطالعات بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا با بیان اینکه در حال آماده شدن مرحله دوم تست انسانی این واکسن هستیم، اظهار داشت: به احتمال بسیار زیاد تا آخر سال وارد مرحله دوم تست انسانی کوو ایران برکت می شویم که به صورت چند مرکزی و با همکاری برخی دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام می شود.
صالحی خاطرنشان کرد: چند روز آینده نتایج نهایی این مرحله آنالیز و در اختیار سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قرار می گیرد که این سازمان بعد از بررسی نتایج و تایید مجوز مرحله بعدی را صادر می کند.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی اولین واکسن کرونا ساخت پژوهشگران ایرانی با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری روی سه داوطلب شروع شد.
تزریق اولین مرحله واکسن ایران کوو برکت بین داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ سال در چارچوب فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی انجام شد و ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خویش را دریافت نمودند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.
تزریق مرحله اول واکسن کوو ایران برکت با تزریق به ۵۶ داوطلب با دوره مشخص انجام شد. آخرین نمونه گیری از خون داوطلبان این مرحله تا ۱۴ اسفند ماه به اتمام می رسد و ۱۶ اسفند ماه گزارش نهایی فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا به سازمان غذا و دارو ارسال می شود.
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در صورت تایید نتایج فاز اول و پروتکل فاز بعدی تا آخر اردیبهشت سال آینده نتایج فاز دوم مطالعه تمام می شود. مقرر است فازهای دوم و سوم این مطالعه بالینی همزمان آغاز شود.


1399/12/14
22:51:30
0.0 / 5
821
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر