كرونا جان یك نفر دیگر را در همدان گرفت

كرونا جان یك نفر دیگر را در همدان گرفت

سرشیر: ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت که با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید 19 در 24 ساعت گذشته، شمار متوفیان کرونا در این استان به یک هزار و 509 نفر رسید.


دکتر «محمد طاهری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: همین طور با شناسایی هشت بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از شروع همه گیری ویروس کرونا تا حالا در استان به ۱۰ هزار و ۳۷۹ نفر افزایش یافته است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از افزایش شمار بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی استان آگاهی داد و گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان های استان همدان با علایم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۵ مورد بود که از این تعداد ۳۶ نفر در بخش عادی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اشاره کرد: همین طور هم اکنون پنج بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۳۳ بیمار وخیم گزارش شده است.
دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونائی در شهرستان های استان همدان نیز اظهار داشت: شمار بیماران کرونائی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان های اسدآباد ۳۷۳، بهار ۶۰۲، تویسرکان ۶۶۲، رزن ۴۵۰، درگزین ۱۹۷، فامنین ۱۸۲ و کبودراهنگ ۶۶۱ نفر بوده است.
وی اضافه کرد: همین طور یک هزار و ۹۱۲ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۴۳ نفر در نهاوند و سه هزار و ۹۲۰ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در جلسه امروز (شنبه) در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: هم اینک شهرستان تویسرکان در وضعیت نارنجی سه شهرستان اسدآباد، فامنین و کبودراهنگ در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد کرونائی هستند.
«رشید حیدری مقدم» اضافه کرد: بررسی وضعیت طغیان های صورت گرفته موید این است که ۶۵.۴ درصد مبتلایان به این ویروس به سبب شرکت در اجتماعات، ۳۱ درصد تماس درون خانگی و چهار درصد رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در محیط کاری است.منبع:

1399/12/02
23:00:10
0.0 / 5
922
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر