مطالعات آزمایشگاهی محققان آلمانی نشان می دهد؛

تاثیر چای سبز و آب انار در پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا

تاثیر چای سبز و آب انار در پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا

سرشیر: پژوهشگران در مطالعات آزمایشگاهی مشاهده نمودند چای سبز و آب انار از عفونت كروناویروس در سلول ها پیشگیری می كند.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، بگفته تیم تحقیق، ویروس های تنفسی ابتدا نواحی بینی، دهان و گلو را آلوده می کنند و در آنجا تکثیر شده و موجب بروز علایم می شوند و حتی ممکنست به میزبان جدید هم منتقل شوند.
به گفته پژوهشگران، پیش گیری از عفونت اولیه یا کاهش بار ویروسی عفونت سبب تسکین علایم، پیش گیری از انتقال به مجاری تنفسی تحتانی یا انتقال به فرد دیگر می شود.
تیم تحقیق بدین منظور به بررسی تأثیر احتمالی محصولات گیاهی در جهت غیرفعال سازی ویروس کرونا و آنفلوانزا برآمدند.
آنها دریافتند آب انار و چای سبز دارای تأثیر ویروس کَشی در مقابله با هر دو ویروس می باشد و شستشوی دهان و غرغره کردن این مایعات در دهان موجب کاهش بار ویروسی در دهان و در نتیجه کاهش انتقال ویروس می شود.
در این مطالعه اب شاهتوت هم مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ نتیجه ای مشاهده نشد.
این مطالعه نشان داد که چای سبز و آب انار در زمان کشت با سلول در محیط آزمایشگاه توانستند ویروس های آنفلوانزا و چای سبز را نابود کنند.
محققان این خاصیت را ناشی از pH اسیدی این عصاره های گیاهی می دانند که می توانند به طورمستقیم سبب غیرفعال شدن ویروس ها شوند. همین طور وجود پلی فنول های نظیر کاتچین، تانن و فلاوونوئید هم می توانند بر پروتئین های ویروسی تأثیر گذارند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/08/19
23:50:35
5.0 / 5
1531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر