شیوع كروناویروس و تشدید مشكلات سلامت روان در جهان

شیوع كروناویروس و تشدید مشكلات سلامت روان در جهان

سرشیر: شیوع كروناویروس در جهان و محدودیتهای ناشی از آن زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار داده كه در این شرایط تشدید مشكلات مربوط به سلامت روان دور از انتظار نیست.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، همه گیری بیماری کووید-19 سبب فوت بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان شده است. با شیوع این بیماری خیلی از مراسمات و تجمعات ممنوع شده، تردد افراد با محدودیتهایی روبرو شده و بطور کلی زندگی عادی مختل شده است. در این شرایط تجربه افراد در نقاط مختلف جهان از درگیر شدن با مشکلات سلامت روان موضوع عجیبی نخواهد بود.
نتایج مطالعه انجام شده در انگلیس که با مشارکت 5000 نفر بوده نشان میدهد یک پنجم از این افراد نگرانیهایی در مورد سلامت روان داشته اند.
همین طور در تحقیق انجام گرفته توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) در 130 کشور جهان مشخص شد درحالیکه نیاز به دریافت مراقبتهای سلامت روان روند افزایشی پیدا کرده دسترسی به این خدمات در 93 درصد از این کشورها مختل شده است.
به گزارش سرشیر به نقل از مدیکال دیلی، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت لازم است بودجه اختصاص یافته به این مساله اهمیت پیدا کند چونکه تاثیرات بیماری کووید-19 بر دسترسی به خدمات سلامت روان فاجعه بار است.
منبع:

1399/07/17
13:21:58
5.0 / 5
1830
تگهای خبر: بهداشت , تجربه , خدمات , روان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر