در جلسه روسای كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا

رئیس جمهور: كوشش برای ساخت واكسن و پیش خرید از دیگر كشورها در جریان است

رئیس جمهور: كوشش برای ساخت واكسن و پیش خرید از دیگر كشورها در جریان است

سرشیر: رئیس جمهور در جلسه روسای كمیته های ستاد ملی مقابله با كرونا بعد از ارائه گزارش روسای كمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در كنكور سراسری در كشور، از اقدام كمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری كنكور، قدردانی كرد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت که اجرای چنین تجربه منحصر به فرد در جهان، ابتدا می تواند تضمین کننده سلامت دانش آموزان و خاانواده های آنها و بعد هم جامعه باشد.
‎رئیس جمهور همین طور از تلاش ها و نظارت دقیق مجریان و ناظران برگزاری این آزمون قدردانی کرد و گفت: مردم و به ویژه دانش آموزان نیز در روز گذشته و زمان برگزاری کنکور، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، نقش مهمی در مقابله با بیماری کرونا و برگزاری کنکوری موفق، ایفا کردند و امیدوارم این روند امروز و دو روز پیش رو نیز تداوم یابد.
‎ روحانی در ادامه جلسه با اشاره به گزارش کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید مجدد بر جدیت و قاطعیت بر نظارت و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مربوط به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اظهار داشت: اقدامات و ابتکاراتی که برای مراسم باشکوه عزاداری های محرم در فضای مجازی و رسانه ملی انجام گرفته، قابل تقدیر است و مطمئنا می تواند شکوه عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) را حفظ کند.
‎رئیس جمهور همین طور ضمن قدردانی از همکاری طبقات مختلف جامعه و به ویژه متولیان و برگزاری کنندگان هیات ها و مراسم عزاداری، اصرار کرد که با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی امسال هم ملت ایران پرچمدار عزاداری اباعبدالله الحسین خواهند بود و عشق و ارادت خودرا به خاندان رسالت و اباعبدالله الحسین نشان خواهند داد.
‎ روحانی اضافه کرد: بعضی از شهروندان طبق یک سنت قدیم جهت شرکت در مراسم سنتی عزاداری سالار شهیدان، عموما به شهرهای زادگاه خودشان سفر می کردند که از آنها می خواهم باتوجه به شرایط خاصی که امسال با آن مواجه ایم، از انجام این سفر اجتناب کنند.
‎رئیس جمهور در ادامه جلسه روسای کمیته ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، گزارش کمیته درمان درباب میزان پیشرفت ها برای دستیابی به واکسن کرونا و در عین حال بررسی ها برای پیش خرید واکسن از کشورهای سازنده، اشاره کرد: حفظ سلامت مردم برای ما در اولویت است و بنا بر این در کنار تلاش ها برای ساخت واکسن در کشور، برنامه ریزی های لازم برای پیش خرید واکسن از دیگر کشورها نیز انجام گردد.
‎روحانی گفت: در این راستا و برای تامین واکسن، طی هر دو مسیر ساخت و پیش خرید واکسن، در جریان است و اساسا در صورت ساخت این واکسن از طرف هر کشوری، نسبت به پیش خرید آن اقدام می نماییم.
‎در ادامه این جلسه، روسای کمیته های آموزش، درمان و امنیتی و اجتماعی گزارش هایی را از روند اقدامات انجام شده برای شروع سال جدید تحصیلی از 15 شهریورماه ارائه کردند.
‎رئیس جمهور به دنبال این گزارش ها اصرار کرد که باید تلاش شود تمامی دستورالعمل ها و برنامه ریزی ها، متناسب با جغرافیای هر منطقه، میزان شیوع بیماری کرونا و در عین حال ظرفیت های آموزشی آنها انجام گیرد.
‎ روحانی با اعلان اینکه آموزش فرزندان کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: از تجارب بازگشایی کسب و کارها، مراسم ماه رمضان، برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم، باید برای سال جدید آموزشی بهره گرفت.
‎رئیس جمهور گفت: همانطور که اجازه ندادیم کرونا، کسب و کارهای ما را به تعطیلی بکشاند، کنکور را به تعویق بیندازد و مانع برگزاری مراسم عزاداری محرم شود، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی برای تضمین و حفظ سلامت دانش آموزان، نباید اجازه دهیم در روند آموزش دانش آموزان کشور نیز خللی ایجاد شود.
منبع:

1399/05/30
21:40:42
5.0 / 5
1916
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , تجربه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر