گزارش سرشیر از وضعیت شهرستان های استان

هیچ یك از شهرستان های استان سمنان در وضعیت سفید نیستند

هیچ یك از شهرستان های استان سمنان در وضعیت سفید نیستند

سرشیر: سمنان هیچكدام از شهرستان های استان سمنان در وضعیت سفید یا كم خطر نیستند.


دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هیچکدام از دو شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی شاهرود در شرایط کم خطر نیستند.
وی در پاسخ به پرسش ایسنا درباب نام میامی در فهرست شهرستان های سفید وزارت بهداشت اظهار داشت: شهرستان میامی متاسفانه در وضعیت قرمز قرار دارد و به اشتباه در فهرست شهرستان های سفید درج شده بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اشاره کرد: فهرست وزارتخانه اصلاح شده و نام شهرستان میامی نیز الان در میان شهرستان های قرمز قرار دارد.
وی با اشاره به شرایط شهرستان شاهرود نیز اشاره کرد: شهرستان شاهرود دیگر شهرستان تحت پوشش این دانشگاه نیز در وضعیت زرد قرار دارد.
دکتر چمن بر لزوم رعایت بهداشت فردی و پرهیز از حضور در اجتماعات و مناطق شلوغ تاکید و اشاره کرد: همچنان از مردم انتظار می رود با رعایت سفارش های وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی را در مهار این بیماری نوپدید کمک کنند.
همچنین مهدیان مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در پاسخ به پرسش ایسنا درباب وضعیت 6 شهرستان تحت پوشش این دانشگاه اظهار نمود: هیچکدام از 6 شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی سمنان در وضعیت سفید و یا کم خطر قرار ندارند.
وی بر لزوم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی تاکید و در پاسخ به پرسشی در رابطه با وضعیت زرد و یا قرمز بودن شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه، پاسخ به آنرا مستلزم ارزیابی شهرستان های تحت پوشش و بررسی بیشتر دانست.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا- شهرستانی در وضعیت قرمز و یا خطر بالا قرار دارد که طی دوهفته اخیر متوسط میزان بستری روزانه آن به ازای هر صدهزار نفر جمعیت) بالای ۳ نفر باشد.
همچنین میزان بستری روزانه در شهرستان های "زرد" به ازای هر صدهزار نفر جمعیت حداکثر یک نفر است. ضمن آنکه شهرستان های کم خطر نیز در این ارزیابی "سفید" ارزیابی می شوند. البته وضعیت سفید به معنای بدون مخاطره بودن شهرستان نیست.
استان سمنان از معدود استان هایی است که دارای دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود است، دانشگاه علوم پزشکی سمنان شهرستان های دامغان، سمنان، مهدیشهر، سرخه؛ آرادان و گرمسار را تحت پوشش دارد و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز دو شهرستان شاهرود و میامی را پوشش می دهد.

منبع:

1399/02/15
21:02:44
5.0 / 5
2874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر