با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

غلبه بر آلزایمر با تسكین التهاب مغز

غلبه بر آلزایمر با تسكین التهاب مغز

سرشیر: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه می توان با استفاده از لیپیدهای خاصی، التهاب مغز را تسكین داد و با آلزایمر مقابله نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه پزشكی دانشگاه كارولینای جنوبی، افراد مبتلا به سندروم داون، بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به بیماری آلزایمر قرار دارند برای اینكه التهاب مغز آنها از اوایل زندگی شروع می شود و آنها را در معرض مبتلاشدن به این بیماری قرار می دهد.
ریشه بیماری آلزایمر، موضوعی ناشناخته است اما بررسی آن در بیماران مبتلا به سندروم داون نشان میدهد كه هدف قرار دادن التهاب در مدلهای پیش بالینی این سندروم می تواند راهبرد خوبی برای ارائه درمان و بهبود سلامت باشد.
آزمایش ها حاكی از این هستند كه به كار گرفتن لیپیدهای خاصی در مدلهای پیش بالینی سندروم داون می تواند میزان التهاب مغز را كم كند و از زوال حافظه پیشگیری كند.
دكتر "اریك هملت" (Eric Hamlett)، استاد لطمه شناسی "دانشگاه پزشكی كارولینای جنوبی" (MUSC) و نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: ما در مدلهای آزمایشی خود، لیپیدهای خاصی را به كار گرفتیم تا با روش طبیعی تری، التهاب مغز را تسكین دهیم.
التهاب بلندمدت مغز، یكی از دلیلهای بروز بیماری آلزایمر است اما چگونگی آغاز این شرایط معلوم نیست. التهاب حاد مغز معمولا می تواند به از دست رفتن حافظه منجر شود. درمان با یك لیپید خاص می تواند بدون داشتن عوارض جانبی، به تسكین التهاب و مقابله با فقدان حافظه كمك نماید.
گسترش فراموشی ناشی از آلزایمر، به از بین رفتن توانایی مغز در شناخت خود و لطمه های دیگری منجر می شود كه با افزایش سن به وجود می آیند.
كوشش برای درك التهاب مغز، موضوع مهمی در بازیافتن سلامتی بشمار می رود و استفاده از لیپیدهایی كه به صورت طبیعی تولید شده اند، اولین گام برای برای درك سیستم بدن و توانایی آن در بازیابی خود خواهد بود.
منبع:

1398/12/24
15:23:36
5.0 / 5
3429
تگهای خبر: بهبود , بیماران , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر