سفارش مدیركل تأمین اجتماعی استان به استفاده مردم از خدمات غیرحضوری

سفارش مدیركل تأمین اجتماعی استان به استفاده مردم از خدمات غیرحضوری

به گزارش سرشیر ایسنا/قم مدیركل تأمین اجتماعی قم اظهار داشت: سفارش ما به بیمه شدگان، بازنشستگان و كارفرمایان این است كه به جای رجوع حضوری به شعب و كارگزاری ها از خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی استفاده كنند.


به گزارش سرشیر به نقل از روابط عمومی اداره كل تأمین اجتماعی قم، علی اصغر دادخواه درگفت و گویی تصریح كرد: با عنایت به شیوع ویروس كرونا، به تمامی بیمه شدگان، بازنشستگان و كارفرمایان سفارش می نماییم كه پیش از رجوع حضوری به شعب و كارگزاری های تأمین اجتماعی ابتدا از راه درگاه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی https: //eservices.tamin.ir/ درخواست خویش را ثبت و پیگیری كنند.
وی با اشاره به این كه مهمترین خدمتی كه بیمه شدگان جهت استفاده از آن به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی رجوع می كنند، مربوط به دفترچه های درمانی است، اضافه كرد: سفارش ما به افرادی كه قصد دریافت دفترچه جدید دارند، این است كه پیش از رجوع حضوری به شعب و كارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی ابتدا ازطریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی https: //eservices.tamin.ir/ درخواست خویش را ثبت كنند تا در زمان حضور در واحدهای مربوطه؛ تحویل دفترچه آنان در كمترین زمان ممكن صورت گیرد.
دادخواه افزود: ثبت و پیگیری درخواست های برخورداری از تعهدات كوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی از دیگر موضوعات رجوع بیمه شدگان و بازنشستگان به واحدهای اجرایی برشمرد وگفت: درحال حاضر خیلی از خدمات كوتاه مدت از قبیل كمك هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری و ایام بارداری، كمك هزینه اروتز و پروتز و كمك هزینه كفن و دفن و بسیاری دیگر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی از راه درگاه خدمات غیرحضوری قابل انجام است.
مدیركل تأمین اجتماعی قم دریافت فهرست و حق بیمه را هم مهمترین مبحث مربوط به كارفرمایان برشمرد و اظهار داشت: درحال حاضر هم حدود ۹۸ درصد از فهرست و حق بیمه كارگاه های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری انجام می شود و نیازی به رجوع حضوری به شعب و كارگزاری های تأمین اجتماعی نیست.
دادخواه در انتها اضافه كرد: خدمات غیرحضوری بهترین جایگزین برای رجوع حضوری به شعب و كارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی است و با عنایت به شیوع ویروس كرونا به بیمه شدگان، بازنشستگان و كارفرمایان سفارش می نماییم حتی الامكان از خدمات غیرحضوری استفاده كنند.1398/12/11
14:25:30
5.0 / 5
3844
تگهای خبر: خدمات , درمان , هزینه , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر