تشكیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با سوژه كیك های مشكوك

تشكیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با سوژه كیك های مشكوك

به گزارش سرشیر معاون كل وزارت بهداشت از تشكیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی بیشتر ابعاد توزیع كیك های مشكوك آگاهی داد و اظهار داشت: این جلسه امروز (23 آذرماه) با حضور دستگاه های ذی ربط برگزارو نتایج ان متعاقبا اعلام می شود.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش كه در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كیك هایی در بعضی استانها دیده شده كه مربوط به كارخانه یا پخش كننده آن نبوده است برای اینكه امكان ندارد كه قرص و كپسول در حرارت بالا یا پروسه ساخت كیك سالم باقی بماند.

وی در ادامه اظهاركرد: موارد گزارش شده در حال بررسی است و فعلا هیچ اثری از قرص برنج درون كیك های مشكوك مشاهده نشده است. امروز رأس ساعت ۱۴ مقرر است جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با حضور دستگاه های ذیربط تشكیل گردد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

معاون كل وزارت بهداشت تاكید كرد: در آینده ای نزدیك منشأ این نوع كیك های مشكوك شناسایی می شود و اطلاعات كامل در اختیار مردم قرار می گیرد. مراقبت های لازم در زمینه سلامت مواد غذایی و كارخانجات صنایع غذایی به خوبی انجام گرفته و نظارت ها با دقت بالایی بوده است.

حریرچی اضافه كرد: توزیع این نوع كیك های مشكوك از زنجیره های رسمی مشاهده نشده است و بررسی ابعاد این مساله نشان میدهد كه نظیر این اتفاق در كشورهای همسایه هم رخ داده است.

وی سپس درباب منابع پایدار در حوزه سلامت اظهار نمود: یكی از این منابع، مالیات بر سیگار است كه درآمد زیادی را برای كشور به همراه دارد البته هزینه های ناشی از استعمال دخانیات بطور مستقیم ۳۰ هزار میلیارد تومان و بطور غیرمستقیم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است كه افزایش مالیات در خرده فروشی یكی از راه های مقابله با مصرف دخانیات است و می تواند میزان دسترسی نوجوانان و جوانان را به انواع محصولات دخانی بكاهد.

حریرچی در خاتمه اظهار داشت: منابع پایدار یكی از بخش های مهم و موضوعات اولویت دار در دولت می باشد كه از سطح مطلوب ما هنوز فاصله داریم.

منبع:

1398/09/23
22:41:22
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: بهداشت , سالم , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر