سیاست وزارت بهداشت برای درمان مردم در نزدیكی محل زندگیشان

سیاست وزارت بهداشت برای درمان مردم در نزدیكی محل زندگیشان

سرشیر: معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت ارائه خدمات درمانی به مردم توسط بخش دولتی و خصوصی در نزدیكی محل زندگی آنان است.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در بازدید از مراكز بهداشتی درمانی استان قم، اظهار داشت: هزینه های جانبی درمان نظیر هزینه رفت و آمد برای دریافت خدمات، امروزه قسمت قابل توجهی از هزینه های درمانی خانوارها را می سازند. باید توجه كرد كه هم اكنون با عنایت به قیمت حداقلی تعرفه های دولتی و پوشش نسبتا مناسب هزینه ای توسط بیمه ها در بعضی موارد هزینه رفت و آمد از هزینه اصلی درمانی بیشتر می شود.

وی اضافه كرد: بر همین مبنا سیاست وزارت بهداشت ارائه خدمات به مردم توسط بخش دولتی و خصوصی در نزدیكی محل زندگی مردم و مطابق با نظام ارجاع است.

معاون كل وزارت بهداشت افزود: یكی از مهمترین مشكلات مراكز ارجاعی در تهران و شهرهای بزرگ، بازگشت بیماران با بیماری های ساده و معمولی است كه در محل زندگی خود بیماران هم با كیفیت خوب قابل درمان است.

بگفته دكتر حریرچی، توسعه مراكز درمانی در شهرهای دیگر استان تهران و استان های اطراف تهران نظیر البرز، قم و سمنان در امتداد سهولت دسترسی مردم در سال های اخیر با جدیت بیشتری دنبال شده است.

بنابر اعلام وبدا، او در آخر اشاره كرد: مردم به پزشكانی كه در شهرستان ها به فعالیت مشغول هستند، اعتماد كنند. در مورد بیشتر بیماری ها، سطح دانش و تجربه پزشكان فعال در تهران و شهرستان ها تفاوت چندانی ندارد البته بعضی بیماری های خیلی سخت و نادر احتیاج به مراجعه به مراكز ارجاعی دارد.

منبع:

1398/05/12
17:32:56
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , پزشك , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر