مدیریت منابع اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷

مدیریت منابع اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷

به گزارش سرشیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اصلی ترین اولویت این سازمان در سال ۹۷ مبحث مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الكترونیكی و حذف تدریجی دفترچه های كاغذی و رفع هم پوشانی بیمه ای نشان دهنده این رویكرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی درباره رویكرد سازمان بیمه سلامت در جهت مدیریت منابع اضافه كرد: نظام سلامت چاره ای جز مدیریت منابع ندارد و این رویكرد در سازمان بیمه سلامت وجود دارد و اقدامات این سازمان بیمه گر نشان دهنده این مورد است.
وی افزود: استقرار سازمان الكترونیكی و رسیدگی الكترونیكی به اسناد، رفع هم پوشانی های بیمه ای و هدفمند كردن یارانه بیمه اقشار كم درآمد نشان از مدیریت منابع دارد، اما باید توجه كرد كه تنها با مدیریت منابع نمی توان كسری های بودجه ای سازمان بیمه سلامت را جبران كرد.
موهبتی با اشاره به اهمیت الكترونیكی شدن خدمات و حركت سازمان بیمه سلامت به این سمت، اظهار نمود: استقرار سازمان الكترونیكی در بخش الكترونیكی شدن دفترچه های كاغذی بیمه سلامت در استان كرمان به صورت پایلوت اجرا شده و تا آخر امسال حداقل در یك شهر از هر استان اجرا می گردد. همینطور رسیدگی الكترونیكی به اسناد هم به صورت پایلوت در استان اصفهان شروع شده و در حال انجام می باشد.
وی درباره رفع هم پوشانی های بیمه ای هم بیان كرد: با عنایت به وجود ارتباط برخط میان سازمان های بیمه گر، علاوه بر رفع هم پوشانی های موجود، به دنبال پیشگیری از تولید ‏هم پوشانی جدید هستیم. البته ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مورد هم پوشانی با سازمان تامین اجتماعی وجود داشت كه تابحال ۲ میلیون ‏هم پوشانی بیمه ای حذف شده و بخش باقی مانده این هم پوشانی ها بیشتر مربوط به بیمه روستاییان است. مهم تر از رفع هم پوشانی، ‏جلوگیری از تولید هم پوشانی بیمه ای جدید است. از طرفی كنترل هم پوشانی های بیمه ای در زمان دریافت خدمت هم در حال انجام می باشد.‏
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان كرد: اطلاعات بیمه شدگان به سازمان بیمه درمانی نیروهای مسلح هم داده شد و تابحال ۸۶ هزار نفر ‏رفع هم پوشانی بیمه ای هم با این سازمان انجام شده است. درباره كمیته امداد امام خمینی (ره) هم تصمیم گرفته شد كه هر جا در قسمت ‏شهری هم پوشانی وجود داشته باشد، بیمه سلامت حذف شده و در روستاها، دفترچه كمیته امداد حذف شود.‏
به گزارش وبدا، وی اظهار نمود: هم اكنون همه سازمان های بیمه گر به وجود سیستم الكترونیك اعتقاد دارند و در این مسیر حركت می كنند.‏
موهبتی اظهار داشت: مجموعه این خدمات منجر به مدیریت منابع می گردد و تابحال حدود ۲ هزار میلیارد تومان صرفه جویی انجام شده است.

دبیر خبر: سولماز خوان


1397/10/27
22:41:44
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: تولید , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر