نماینده بابل مطرح كرد؛

ابراز نگرانی شدید از سلامت آب شهرستان بابل

ابراز نگرانی شدید از سلامت آب شهرستان بابل

به گزارش سرشیر عضو هیئت رئیسه كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آب آشامیدنی فعلی سلامت شهروندان بابلی را تهدید می كند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، حسین نیاز آذری با ابراز نگرانی شدید از سلامت آب و پساب فاضلاب شهرستان بابل خواهان توجه اضطراری وزیر نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار مازندران شد.
وی با انتقاد از كندی اجرای طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف ( شهرهای پرجمعیت استان) اظهار نمود: روند موجود وعده وزیر نیرو برای بهره برداری از تصفیه خانه آب آشامیدنی بابل را درخرداد ۹۸ محقق نمی سازد و دو تصفیه خانه موقت شنی هم توانایی كامل تصفیه بهداشتی آب مصرفی بابل را ندارند، ازاین رو آب آشامیدنی فعلی سلامت شهروندان بابلی را تهدید می كند و لزوم دارد وزیر نیرو و استاندارمازندران تمهیدات ویژه برون رفتی اتخاذ كنند.
نیازآذری در هشداری دیگر با نامناسب خواندن روند اجرای طرح فاضلاب شهری بابل اظهار داشت: با وجئذ مخاطرات زیست محیطی كه اقلیم بابل به خاطر بالابودن سطح آب گرفتار آن است، اجرای هرچه سریع تر جمع آوری، شبكه سازی، هدایت و تصفیه فاضلاب شهری ضروری می باشد اما متاسفانه عملا شاهد تعطیلی و ركود طرح های مذكور هستیم.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: به علت نبود اعتبارات و اتصال نیافتن نقاط انفصال شبكه، هزینه های انجام شده عملا بی اثر شده و تصفیه خانه فاضلاب هم با بحران زیست محیطی و انباشت پسماندهای جامد مواجه شده است.
به قول نیازآذری، پارلمان شهری، شهرداری، فعالان زیست محیطی، تشكل های مدنی، شبكه های اجتماعی، اصناف و رسانه های گروهی در تماسهای مكرر نسبت به بهداشت محیط و سلامت آب آشامیدنی شهرستان و بویژه وضعیت نگران كننده تصفیه خانه فاضلاب اخطار می دهند اما وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه علیرغم این نگرانی ها و تذكرات، جلسات، وعده ها و مكاتبات مختلف پارلمانی، منابع و اعتبار مورد نیاز را تامین نمی نماید.
نماینده بابل با بیان خطر جدی نسبت به وضعیت نامناسب اجرای فاضلاب شهری خواهان توجه فوری دولت و تخصیص كامل اعتبارات مصوب شد.1397/10/24
20:32:16
5.0 / 5
5162
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , محقق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر