جایگاه بیمه های تكمیلی در چرخه درمان كجاست؟

جایگاه بیمه های تكمیلی در چرخه درمان كجاست؟

به گزارش سرشیر دبیر كارگروه بیمه درمان سندیكای بیمه گران ایران با اشاره به انواع تفسیرها از بیمه های تكمیلی درمان اظهار داشت: در كشور ما بیمه های تكمیلی بیشتر مابه التفاوت هزینه های درمان و پوشش بیمه پایه را پرداخت می كنند.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، سید مصطفی عطری امروز (یكشنبه) در نشست خبری دبیران این سندیكا با خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا در مورد جایگاه بیمه های تكمیلی در چرخه صنعت بیمه با بیان این كه تفسیرهای مختلفی از وظایف بیمه های تكمیلی درمان در كشور وجود دارد، اظهار نمود: برخی معتقدند بیمه های تكمیلی باید پوشش هایی مانند پوشش های مربوط به دندانسازی یا زیبایی را عرضه كنند كه بیمه های پایه عرضه نمی دهند.

عطری با اشاره به اینكه چهار نوع تعرفه برای پوشش های پایه در حوزه های مراكز دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی، خیریه ها و بخش خصوصی تعریف شده است، افزود: هر كدام از این ها به تنهایی همه خسارت درمان را پرداخت نمی كنند. بر این اساس بیمه های تكمیلی وظیفه دارند ما به التفاوت تعرفه بخش دولتی و خصوصی را برآورد و پرداخت كنند. آنچه در كشور ما درباره بیمه های تكمیلی تفسیر و اجرا می گردد دقیقا همین پرداخت مابه التفاوت است.

در ادامه این نشست خبری علیرضا مقرب، دبیر كارگروه بیمه آتش سوزی سندیكای بیمه گران با اشاره به حضور بیمه ها در زلزله سال قبل كرمانشاه اظهار داشت: در زلزله كرمانشاه حدود ۱۰۲ هزار واحد مسكونی به صورت كامل یا درصدی خسارت دیدند كه صنعت بیمه در مجموع حدود ۲۰۰ میلیارد تومان را بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی به زلزله زدگان پرداخت كرد كه پیش بینی می گردد این مبلغ تا حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هم افزایش پیدا كند.

همچنین بهمن سوری، دبیر كارگروه شبكه فروش سندیكای بیمه گران با اشاره به زلزله سال قبل كرمانشاه، اظهار نمود: اساسا حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد از مردم برای مناطق مسكونی بیمه آتش سوزی خریداری نموده بودند كه اگر بر آن اساس قرار بود بیمه ها خسارتی پرداخت كنند زلزله زدگان صدمه بیشتری می دیدند اما چیزی كه به كمك زلزله زدگان آمد انعقاد قراردادهای گروهی بود كه بنیاد شهید یا بنیاد مستضعفان خریداری نموده بودند.

در ادامه این نشست همینطور احمد سربخشیان، دبیر كار گروه بیمه های زندگی با بیان این كه باید فرهنگ بیمه ای شهروندان اصلاح گردد، اظهار داشت: ما همه چیزمان را بیمه می نماییم اما فراموش كرده ایم كه خودمان را هم بیمه نماییم. هم اكنون بیشتر از ۱۰۰ مدل بیمه عمر در كشور داریم كه یكی از مهمترین آنها بیمه عمر و سرمایه گذاری است. مساله ای كه باید به آن دقت كنیم این است كه باید بدانیم برخی شركت هایی كه سودهای بسیار بالایی را نوید می دهند احیانا گرفتار مشكلاتی ماتلی هستند كه می خواهند با استفاده از كسب حق بیمه آنرا جبران كنند.
1397/09/11
19:05:05
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: درمان , زندگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر