مسوول كمیته بهداشت و درمان اربعین وزارت بهداشت اعلام كرد

آماده باش وزارت بهداشت برای اربعین، انتقاد از ضعف امكانات اطفای حریق در راه زائران

آماده باش وزارت بهداشت برای اربعین، انتقاد از ضعف امكانات اطفای حریق در راه زائران

سرشیر: مسئول كمیته بهداشت و درمان اربعین وزارت بهداشت، از اعزام پزشكان از جانب وزارت بهداشت به سه پایانه مرزی در آستانه اربعین حسینی خبری داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محمدی در جلسه كمیته طرح های ویژه ترافیكی اربعین كه قبل از ظهر امروز با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف در شهرك آزمایش برگزار شد، به تشریح آمار ماموریت های اورژانس در پنج ماهه امسال پرداخت و اظهار داشت: ماموریت های اورژانس طی این مدت در سراسر كشور 344 هزار و 42 مورد بوده است كه بیشتر از 9 درصد افزایش داشته است. همینطور به 380 هزار نفر هم در جریان این ماموریت ها امدادرسانی شده است كه این آمار هم 15 درصد افزایش داشته است.
رئیس اداره آمبولانس های وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات برای اربعین هم اظهار داشت: امسال پزشكان را به شهرهای مرزی فرستاده ایم. این امر در سال های گذشته هم اتفاق افتاده بود كه سبب رضایت بالای زائران شده بود. همینطور اتوبوس آمبولانس ها را هم به پایانه های مرزی فرستاده ایم تا در موارد خاص به جای استفاده از چندین آمبولانس از یك اتوبوس آمبولانس برای انتقال مصدومان استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینكه اورژانس هوایی هم در آماده باش بوده و 10 فروند بالگرد اورژانس در آماده باش است، اظهار داشت: همینطور 900 آمبولانس زمینی هم در شهرهای مرزی و محورهای منتهی به پایانه ها و 35 دستگاه اتوبوس آمبولانس هم در این مناطق مستقر شده اند.
وی از نظارت وزارت بهداشت بر موكب ها در داخل كشور و كشور عراق اطلاع داد و اظهار داشت: كارشناسان وزارت بهداشت در حوزه بهداشت محیط مبادرت به آموزش موكب داران كرده اند.
وی با اشاره به اینكه 18 هزار نیروی اورژانس در اجرای این طرح در آماده باش هستند، اظهار داشت: در سراسر كشور هم 300 دستگاه آمبولانس، 64 اتوبوس آمبولانس و 35 بالگرد در تمامی محورها عرضه خدمات می كنند.
به قول مسئول كمیته بهداشت و درمان اربعین وزارت، پزشكان متخصص و فوق تخصص هم طی این مدت به شهرهای مرزی و پایانه های مرزی اعزام می شوند تا خدمات درمانی با سرعت بیشتری به زائران عرضه شود.
محمدی در بخش دیگری از سخنانش از كمبود امكانات اطفای حریق و مسیرهای منتهی به سه پایانه مرزی انتقاد نمود و اظهار داشت: در گذشته امكانات اطفای حریق در جاده ها ضعیف بود كه امیدوارم امسال تدابیری برای حل این مشكل درنظر گرفته شود. یك مشكل دیگر ما هم اعمال محدودیت ترافیكی حتی برای آمبولانس ها بود. حتی زمانی كه در راه محدودیت ترافیكی اعمال می شد به آمبولانس ها هم اجازه تردد نمی دادند كه همین مساله مشكلاتی را برای ما بوجود آورده بود كه امیدوارم این مساله امسال حل شود.
وی حضور دست فروشان در راه مهران را یكی از عوامل كندی تردد اعلام نمود و اظهار داشت: باید در این خصوص تدابیر لازم اتخاذ شود؛ چراكه این امر می تواند سبب كندی حركت آمبولانس ها و امدادرسانی شود.



1397/07/22
19:57:04
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر