مدیرعامل سازمان انتقال خون اعلام كرد

كاهش ۵ درصدی مصرف فرآورده های خونی در كشور با تعرفه گذاری

كاهش ۵ درصدی مصرف فرآورده های خونی در كشور با تعرفه گذاری

سرشیر: مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت تعرفه گذاری خون و فرآورده های خونی در كشور، اظهار داشت: هم اكنون به جز خون كامل، سایر فرآورده های خونی ارزش گذاری شده اند.


دكتر علی اكبر پورفتح الله در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت ارزش گذاری و تعرفه گذاری فرآورده های خونی در كشور، اظهار داشت: هم اكنون به جز خون كامل سایر فرآورده های خونی ارزش گذاری شده و بخشی از هزینه های آنها دریافت می گردد كه این اتفاق نقش مهمی در مصرف خون در كشور داشته است؛ به طوریكه پس از تعرفه گذاری فرآورده های خونی شاهد كاهش پنج درصدی مصرف آنها در كشور بوده ایم. فكر می كنم ارزش گذاری خدمات مان بیش از این می تواند در منطقی سازی مصرف كمك نماید.
وی ادامه داد: متاسفانه بخش عمده درمان در مراكز دولتی انجام می گردد و در این مراكز هزینه ها احساس نمی شود؛ این درحالیست كه ارزش گذاری خدمات در مراكز خصوصی بیشتر به چشم می آید و تاثیرگذاری اش هم محسوس است. ازاین رو اگر بتوانیم این بحث را در مراكز درمانی دولتی هم ساماندهی نماییم تا پزشكی كه این فرآورده ها را تجویز می كند، هزینه های آن را احساس كند، منجر به منطقی شدن مصرف خون و فرآورده های خونی می گردد. این الگو، مدلی است كه در خیلی از كشورها انجام شده و بسیار مهم می باشد.
پورفتح الله تصریح كرد: باید بدانیم كه مصرف خون كامل، تنها برای خونریزی های تروما است و باید همیشه در دسترس باشد تا جان بیماران به خطر نیفتد. بر همین مبنا سازمان انتقال خون همواره این محصول را فراهم می آورد.1397/05/19
23:10:32
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر