تاكید پزشكان بر مزایای یك داروی كاهنده كلسترول

تاكید پزشكان بر مزایای یك داروی كاهنده كلسترول

سرشیر: نتایج آزمایشات تازه تایید می كند كه داروی ضد كلسترول الیروكوماب (Alirocumab) با نام تجاری پرالوئنت (Praluent)، خطر مبتلا شدن به مشكلات قلبی و عروقی مانند حمله قلبی و سكته مغزی را ۱۵ درصد می كاهد.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، مصرف الیروكوماب كه تولید یك شركت فرانسوی است همینطور سبب كاهش ۱۵ درصدی مرگ های ناشی از علل دیگر شده و شواهد اولیه نشان داده است این گروه نسبتا جدید از داروها موسوم به بازدارنده های PCSK9 می توانند بر افزایش طول عمر تاثیر داشته باشند.

مزایای این دارو در افرادی كه كلسترول بد (LDL) آنها بالای ۱۰۰ mg/dl است بسیار بیشتر بوده به صورتی كه بعد از مصرف دارو به مدت دو سال در این افراد، مرگ های ناشی از علل مختلف ۲۹ درصد كاهش داشته است.

تحقیقات نشان داده است این داروها كه هر دو یا چهار هفته یك بار تزریق می شوند می توانند حتی از استاتین ها كه نخستین خط درمانی سنتی كلسترول بالا محسوب می شوند، بهتر عمل كنند. این یافته ها بر مبنای انجام آزمایش هایی در ۵۷ كشور و روی حدود ۱۹ هزار نفر بدست آمده است.

در این آزمایش ها افرادی شركت كردند كه بیش از ۴۰ سال سن داشتند و در بعضی از آنها سطح كلسترول بد ۷۰ mg/dl یا بالاتر بوده كه با حداكثر مقدار استاتین درمان شده و نتوانسته بودند سطح كلسترول خویش را پایین بیاورند. این آزمایش ها تا پنج سال ادامه داشته كه ۴۴ درصد از شركت كنندگان آن بیش از سه سال تحت آزمایش قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به رغم تایید پرالوئنت در بیش از ۶۰ كشور در سراسر جهان، قیمت بالای این دارو مانعی در برابر گسترش مصرف آن بوده است.
1396/12/21
14:20:41
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر