معاون وزارت بهداشت خبر داد

پیگیری دریافت تخصیص های صادره و تخصیص های بهمن و اسفند امسال

پیگیری دریافت تخصیص های صادره و تخصیص های بهمن و اسفند امسال

سرشیر: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: این معاونت با حمایت و تلاش وزیر بهداشت و استفاده از ظرفیت های موجود در قوانین بالادستی، استفاده از ابزارهای نوین مالی و تخصیص نقدی تلاش هایی را در جهت تسهیل امور دانشگاه های علوم پزشكی انجام داده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر سیدعلی صدرالسادات، اظهار داشت: با عنایت به محدودیت منابع و شرایط حاكم بر بودجه كشور معاونت توسعه مدیریت و منابع با حمایت و تلاش وزیر بهداشت و استفاده از ظرفیت های موجود در قوانین بالادستی، استفاده از ابزارهای نوین مالی و تخصیص نقدی تلاش هایی را در جهت تسهیل امور دانشگاه های علوم پزشكی انجام داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در ادامه به اقدامات صورت گرفته با عنایت به ظرفیت های موجود در بودجه سال ۱۳۹۶ اشاره نمود و اضافه كرد: تسویه ۲۳۷۰ میلیارد ریال از بدهی دارویی دانشگاه های علوم پزشكی با استفاده از اوراق تسویه خزانه و تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریال در قالب افزایش ۱۰ درصد سقف مصوب بودجه دانشگاه به صورت اوراق خزانه اسلامی در جهت پرداخت بدهی دانشگاه های علوم پزشكی همچون اقدامات در سال ۹۶ است.

صدرالسادات افزود: وصول و ارسال ۱۶ هزار میلیارد ریال از مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی از سازمان بیمه سلامت برپایه تفاهم های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه به نسبت ۶۰ درصد برای دارو و ۴۰ درصد برای ملزومات مصرفی پزشكی اقدام دیگری است كه در این راستا انجام شده است.

وی در ادامه به تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: تفاهم با سازمان تامین اجتماعی در جهت پرداخت بخشی از مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال كه هفت هزار میلیارد ریال آن نقد و سه هزار میلیارد ریال آن اوراق خزانه اسلامی است انجام شد. همینطور تامین مالی ۱۷۳۸۰ میلیارد ریال از منابع طرح تحول سلامت با استفاده از انتشار اوراق صكوك مرابحه اسلامی با همكاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی و پرداخت به دانشگاه ها صورت گرفته است.

وی ابراز كرد: با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت پیگیر دریافت تخصیص های صادره و تخصیص های بهمن واسفند سال جاری است كه امیدواریم تا آخر امسال منابع باقی مانده از ردیف های ستادی و هم طلب از بیمه ها در حد قابل قبولی تامین و پرداخت گردد تا شاهد حل بخش قابل توجهی از مشكلات دانشگاه ها باشیم.

بنابر اعلام وبدا، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اكنون حدود ۱۳۰ هزار میلیارد ریال مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی از سازمان های بیمه گر است كه این عدد در نوع خود بی سابقه است و همه تلاشمان بر این است كه دولت و سازمان تامین اجتماعی نسبت به تامین و پرداخت آن به وزارت بهداشت اقدام نماید. دانشگاه های علوم پزشكی در شرایط فعلی از هرگونه تلاشی در جهت كنترل هزینه ها دریغ نكنند.1396/11/25
13:03:37
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر