رشد ۵۶ درصدی بودجه ۱۴۰۲ وزارت بهداشت

رشد ۵۶ درصدی بودجه ۱۴۰۲ وزارت بهداشت

سرشیر: به گزارش سرشیر، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: رشد بودجه وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل حدود ۵۶ درصد است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر بهروز رحیمی در پنجمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در ستاد وزارت بهداشت ضمن اشاره به فعالیت ۵۹۰ هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت، اظهار نمود: در وزارت بهداشت حدود ۶۳۴ هزار پست سازمانی وجود دارد. برخی از این نیروها وضعیت شرکتی دارند که حقوق آنها توسط وزارت بهداشت و درآمدهای اختصاصی تأمین می شود.
وی ادامه داد: یکی از نکات مثبت بودجه سال جاری، تثبیت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بعنوان یکی از منابع پایدار بودجه بود. برای نخستین بار در بودجه سال جاری، ردیفی برای غذای دانشجویان و شهروندان بیگانه در نظر گرفته شد.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مناقصه خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس برگزار و شرکت برنده مشخص شده و برنامه داریم که در سال آینده، ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس از محل اعتبارات مالیات بر سیگار به ظرفیت کشور اضافه شود.
به گزارش وبدا، رحیمی ضمن اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، اظهار داشت: در دولت مردمی توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تحقق عدالت در سلامت شده است به گونه که در سفرهای استانی رئیس جمهور، ۳۴ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های عمرانی حوزه سلامت تصویب شده که ۱۲ هزار میلیارد تومان تحقق یافته است.
منبع:

1402/02/14
14:49:31
5.0 / 5
369
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر