مصرف دارو با آبمیوه به هیچ وجه سفارش نمی شود

مصرف دارو با آبمیوه به هیچ وجه سفارش نمی شود

سرشیر: سرشیر: بگفته یک متخصص تغذیه، مصرف دارو با آبمیوه به هیچ وجه سفارش نمی شود به عنوان مثال اگر داروهای سرماخوردگی با فاصله از آبمیوه خورده شود تأثیر دارو را بیشتر می کند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر منصور رضایی درمورد مهم ترین منابع غذایی برای پیش گیری از سرماخوردگی اظهار داشت: نخستین کاری که سیستم ایمنی را تقویت می کند آرامش و خواب کافی است. فردی که می خواهد بیمار نشود و یا اگر بیمار شد زودتر بهبود پیدا کند باید خواب کافی و آرامش داشته باشد و غذاهای خوب و آبدار مغذی و ایمنی بخش مصرف کند.
وی مصرف انواع میوه های فصلی تازه و سازگار با بدن را سفارش کرد و اظهار داشت: اگر داروهای سرماخوردگی با فاصله از آبمیوه خورده شود تأثیر دارو را بیشتر می کند پس مصرف داروهای سرماخوردگی با آبمیوه به هیچ وجه سفارش نمی شود.
وی با اعلان اینکه مصرف داروهای سرماخوردگی با آبمیوه مدت زمان ماندگاری داروها را در سطح خون بیمار بیشتر می کند و موجب مسمومیت دارویی در خون می شود اظهار داشت: حتی الامکان بهتر است که از میوه و سبزی های تازه فصلی و در دسترس استفاده گردد.
رضایی همین طور مصرف مواد پروتئینی مانند ماست، پنیر، تخم مرغ، حبوبات خیس خورده و جوانه زده، دانه ها و آجیل ها و مغزها را به عنوان غذاهای سهل الهضم و سرشار از پروتئین های گیاهی و حیوانی و املاح ایمنی بخش سفارش کرد و اظهار داشت: مصرف کله پاچه و آبگوشت در این ایام به هیچ وجه سفارش نمی شود.
این متخصص تغذیه که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، با اشاره به این که آش و سوپ میزان دفع سموم بدن را بیشتر می کند و بدن را برای مقابله با ویروس ها آماده می کند اظهار داشت: انواع خورش ها و سوپ ها و آش ها و فسنجان برای بیماران بسیار مغذی و مفید هستند.1401/12/05
10:58:59
5.0 / 5
243
تگهای خبر: بهبود , بیماران , پنیر , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر