داروی بیهوشی کتامین ایرانی وارد بازار شد

داروی بیهوشی کتامین ایرانی وارد بازار شد

سرشیر: سرشیر: مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) از بومی سازی و تولید داروی بیهوشی کتامین ایرانی در یکی از شرکتهای زیر مجموعه این هولدینگ دارویی  آگاهی داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، منصور نکوئی نیا در مورد برنامه ریزی برای تامین داروهای مورد نیاز داخل با بهره گیری از ظرفیتهای بومی، اظهار داشت: خط تولید داروی بیهوشی کتامین در شرکت داروی اکسیر بروجرد افتتاح شد.
وی ادامه داد: این خط تولیدی با پیگیری و تلاش متخصصان داخلی به راه افتاده است و هم اکنون ۲۰ هزار ویال از داروی تولیدی در اولین مرحله وارد بازار شده است.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با اعلان اینکه ۲۰ هزار ویال دیگر از داروی کتامین ایرانی هم اکنون تولید و آماده روانه به مراکز بیمارستانی و درمانی است اظهار داشت: این دارو برای اولین بار در ایران تولید و روانه بازار شده است و دانشمندان ایرانی این دارو را بومی سازی کردند.
نکوئی نیا با اعلان اینکه این شرکت توانایی تامین تمام محصول مورد نیاز کتامین برای نیاز داخل را دارد، اشاره کرد: این خط توانایی تولید یک و نیم میلیون ویال کتامین را دارد و محدودیتی در تولید این دارو وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی گروه دارویی تامین (تیپیکو)، وی با اعلان اینکه تلاش ما تولید داروهای مورد نیاز داخلی است و در این راه تمام ظرفیت های موجود را به کار گرفته ایم، عنوان کرد: موفقیت های مهمی در عرصه تولید داروی مورد نیاز در شرکتهای زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به دست آمده که به زودی به اطلاع مردم می رسد.
منبع:

1401/09/03
16:48:25
5.0 / 5
265
تگهای خبر: بیمارستان , تخصص , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر