در بسته خبری اجتماعی ایسنا بخوانید:

از مافیای پرزور خودرو تا رایزنی برای جداشدن جوانان از وزارت ورزش

از مافیای پرزور خودرو تا رایزنی برای جداشدن جوانان از وزارت ورزش

سرشیر: سه جریمه در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده طرح ترافیك، بررسی وضعیت سرطان در كشور، «مجلس» اراده خود برای توجه به «پیشگیری» را نشان دهد، زور كسی در كشور به مافیای خودروسازی نمی رسد، شرایط ثبت نام و زمان رای گیری در انتخابات هیات امنای«صندوق ذخیره فرهنگیان» و.... تیتر بعضی از اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی امروز (۷بهمن ماه) بیش از۵۶ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:

سه جریمه در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده طرح ترافیك
محسن پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران- بامداد امروز در مراسم افتتاحیه نخستین مركز سیار معاینه فنی و افتتاح سامانه نوبت دهی آنلاین به مراكز معاینه فنی اظهار داشت: سه جریمه در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی است كه در محدوده طرح ترافیك وارد خواهند شد.
وی اضافه كرد: اگر خودرویی فاقد معاینه فنی باشد و وارد محدوده شود، هم جریمه عدم معاینه فنی و هم جریمه ورود غیر مجاز را پرداخت می كند. اگر خودروی فاقد معاینه فنی در طرح ترافیك جدید وارد محدوده طرح ترافیك شود، سه نوع جریمه می گردد كه یكی از آن ها عدم معاینه فنی است كه حدود ۵۰ هزار تومان برپایه قانون جریمه می گردد و دیگری ورود غیر مجاز به منطقه ترافیكی و سوم عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك است كه بعنوان بدهی در پلاك خودرو ثبت می گردد. اصلا به نفع نیست كه خودروی فاقد معاینه فنی وارد محدوده شود.

بررسی برنامه پنج ساله شهرداری در استانداری تهران
محمد حسین مقیمی - استاندار تهران - در جلسه امروز شورای برنامه ریزی استان تهران از طرح برنامه پنج ساله شهرداری تهران و تعامل با دستگاه های اجرایی استان برای تدوین سومین برنامه پنج ساله شهرداری تهران اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه پنج ساله شهرداری در شورای برنامه ریزی استان تهران مطرح می گردد.
وی در ادامه اظهار داشت: همه مباحثی كه در جلسه مطرح شده، درباره شهری با ‍۸ میلیون نفر جمعیت در شب و ۱۱ میلیون نفر جمعیت در روز است. بطور قطع اداره چنین شهری نیاز به برنامه و استفاده از تمامی تجارب علمی دارد تا این شهر در تراز پایتخت جمهوری اسلامی ایران اداره شود.

سرطان در ایران؛ سیر طبیعی یا سونامی؟

دكتر علی مطلق - رییس اداره سرطان وزارت بهداشت - با اشاره به آخرین آمار مبتلا شدن به سرطان در كشور اظهار داشت: از چند سال قبل در سند توسعه شبكه مراقبت سرطان كه در قالب طرح آمایش سرزمینی سرطان تدوین شد، مشخص كرده ایم كه تا سال ۱۴۰۴در هر منطقه چه میزان امكانات، تجهیزات و نیروی انسانی در رابطه با تشخیص و درمان سرطان نیاز داریم.

وی از بروز سالانه بیش از ۱۰۰ هزار مورد ابتلای جدید به سرطان در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمارها میزان مبتلا شدن به سرطان در مردان ایرانی ۱۷۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر و در زنان ۱۳۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است. همینطور شایع ترین سرطان ها در ایران در بین زنان سرطان پستان است كه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۱ نفر به این نوع سرطان مبتلا می شوند و سرطان معده هم بالاترین بروز را در بین مردان ایرانی دارد و حدود ۲۲ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر در مردان كشورمان به این سرطان مبتلا می شوند. در عین حال باید توجه كرد كه بر مبنای آخرین برآوردها به صورت كلی سالانه ۵۰ هزار نفر در ایران به علت سرطان فوت می كنند.

مرثیه خوانی نكنیم

"مجلس" اراده خود برای توجه به "پیشگیری" را نشان دهد

دكتر سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت - تصریح كرد: نمی توان گفت سونامی شیوع سرطان در دنیا همچون در ایران وجود دارد اما این مورد به مفهوم آن نیست كه در آینده با این مشكل روبرو نمی شویم، بلكه باید از الان هوشیار باشیم.

وی اضافه كرد: سرطان نام ترسناكی دارد اما اگر تشخیص داده و اقدامات اولیه صورت گیرد، می تواند خطرناك نباشد البته حدود ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری می باشند. اگر امروز سرطان بیماری ترسناكی شده و شیوع زیادی پیدا كرده، به این دلیل است كه عمر انسان ها طولانی تر شده است.

وزیر بهداشت با تاكید بر اینكه نمی توان گفت با سونامی شیوع سرطان درایران روبرو هستیم، اظهار داشت: ما حدودا در كمتر تریبونی می بینیم كه مردم را به جا امیدوار كنند. به نظر می رسد آنها به دنبال مایوس و ناامید كردن مردم همینطور ناكارآمد نشان دادن اجزای كشور هستند. در این تریبون ها كه بسیار زیاد هم هستند در دست افراد غیر كارشناس بوق هایی بلندتر از صدای عالمان وجود دارد.

تهیه سند زیست محیطی ۸ مجموعه تالابی كشور

حمید ظهرابی - سرپرست محیط زیست طبیعی و تنوع محیط زیستی سازمان حفاظت محیط زیست - در نشست خبری از تهیه سند نیاز زیست محیطی هشت مجموعه تالابی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: برای هشت تالاب در حوضه دریاچه ارومیه، گاوخونی، شادگان، هور العظیم، حوزه چهارده گانه لرستان، چغاخور، گندومان و هامون نیاز زیست محیطی مشخص شده است.

وی با اشاره به اینكه وضعیت تالاب ها مبحث پنهانی نیست و بر همگان روشن است كه شرایط بسیار نابسامان و نامساعدی بر تالاب ها حاكم است. اضافه كرد: در كشوری ایران به صورت معمول نباید این همه تالاب داشته باشیم. خوشبختانه رشته كوه های البرز و زاگرس شرایطی را در كشور بوجود آورده اند كه در پهنه ای كه انتظار نمی رود تعداد بالایی تالاب وجود دارد.

زور كسی در كشور به مافیای خودروسازی نمی رسد

عیسی كلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - در همایش مبارزه با سرطان با اشاره به اینكه زور كسی در كشور به مافیای خودروسازی نمی رسد، اظهار داشت: خودروهایی تولید می گردد كه مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین تر از استاندارد دارند.

وی با اشاره به تاثیر آلودگی های زیست محیطی بر مبتلا شدن به انواع سرطان اظهاركرد: محیط زیست كشور مانند بیماری سرطانی است؛ هم آلودگی انسانی و هم تقدیری كه طبیعت برای ما قائل شده دراین زمینه موثر است. متوسط بارندگی در ۱۲۷ روزی كه از فصل آبی گذشته ۶۰ درصد كمتر از متوسط ۵۰ سال قبل است. اثرات كم بارشی بر بهداشت محیط كم نیست.

مشكل سیمكارت ها برطرف شد/ دسترسی مجانی به چند آدرس و نرم افزار آموزشی

گودرز شاهمرادی - مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش - به تببین جزئیات طرح تقویت و تكمیل آموزش دانش آموزان در مناطق زلزله زده كرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: تا كنون ۴۱۶ تبلت اهدایی موسسان مراكز غیرآموزشی با اولویت دانش آموزان دوره متوسطه در مدارس تخریب شده شش منطقه زلزله زده توزیع شده است و ۵۴۱ تبلت دیگر از اواسط هفته جاری توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه رسالت اصلی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان است، اظهار نمود: دانش آموزان باید به لحاظ شرایط و فرصت های یادگیری با یكدیگر برابر باشند كه از آن تحت عنوان عدالت آموزشی یاد می گردد.

شرایط ثبت نام و زمان رای گیری در انتخابات هیات امنای«صندوق ذخیره فرهنگیان»

حصیری - مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش - جزئیات برگزاری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان را اعلام نمود و اظهار داشت: ماده ۱۲بند ۳ اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اختیاری به وزیر آموزش و پرورش برای انتخاب اعضای هیات امناء داده است.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مرحله اول انتخابات، استانی است و سهمیه هر استان متناسب با تعداد اعضای آن مشخص شده است اظهار نمود: ۸۳ نفر به مرحله دوم راه می یابند و در نهایت انتخابات نهایی شكل می گیرد.

حصیری ادامه داد: ۱۱ تا ۱۷ بهمن فرصت ثبت نام داوطلبان در سامانه طراحی شده است و ۱۸ تا ۲۰ بهمن از ساعت ۸ تا ۲۰ رای گیری انجام و ساعت ۲۴ روز آخر نتایج اعلام می گردد.

پیگیری لوایح امنیت اجتماعی و پشتیبانی از كودكان

بررسی «خشونت» و ابعاد آن

معصومه ابتكار - معاون رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده - با اشاره به اینكه این معاونت حدود۲۵۰ پروژه در سراسر كشور با سمن ها اجرا كرده است، از دسترسی ویژه اعضای سمن های جوانان فعال حوزه زنان و كودكان به پورتال معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور خبرداد.

وی با اشاره به اینكه كشور ما از نظر سرمایه انسانی در ابعاد و زوایای مختلف بسیار غنی است، اظهار داشت: یكی از این زوایا، نهادهای مدنی و جامعه مدنی است.

ادامه رایزنی ها برای تفكیك بخش جوانان از وزارت ورزش

دفاتر مشاوره ازدواج توسعه می یابد

مسعود سلطانی فر - وزیر ورزش و جوانان - با اشاره به افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان در سال ۹۷ اظهار داشت: وام تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از ۲۵۰۰ میلیارد تومان به ۹۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ افزایش یافت و در انتها سال ۹۶ به سقف ۱۲ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با اشاره به اینكه لایحه تفكیك ورزش از جوانان در دست بررسی می باشد، اظهاركرد: با وجود بررسی این لایحه در مجلس، فعالیت های جوانان متوقف نشده است و ساماندهی سمن ها با قوت ادامه دارد.

كم توجهی به آموزش همگانی در ساختار مدیریت بحران

كاظم شریفی - معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر- اظهار داشت: به نظر می رسد به لحاظ ساختاری و تقسیم كاری كه شكل گرفته است به مبحث آموزش همگانی قدری كم توجهی شده و در كمیته های ۱۴ گانه مدیریت بحران هم آموزش همگانی با مبحث امداد و نجات در یك ساختار دیده شده است در حالیكه هر دو نیاز به تمركز و برنامه ریزی زیادی دارند.

وی در مورد برنامه های معاونت آموزشی جمعیت هلال احمر اظهار نمود: حوزه آموزش هلال احمر حوزه ای است كه ذاتا به كمك رسانه ها نیاز جدی دارد و مبحث آموزش و آمادگی مردم در برابر مخاطرات یكی از وظایف مهمی است كه مجموعه هلال احمر در كنار سایر وظایف خود به عهده دارد.

اجرای طرح شبكه راههای اضطراری تهران

در كارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه فرماندهان و روسای ارشد پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام گردید كه نقشه شبكه راههای اضطراری تهران كه در قالب پروژه ای مشترك با سازمان همكاری های بین المللی ژاپن (جایكا) طی سال های ۹۱ تا ۹۴ تهیه شده مشخص ساخته كدام معابر و شریان های حیاتی باید در زمان وقوع حوادث و سوانح بخصوص زلزله در اولویت بازگشایی قرار گیرد و صرفا در اختیار خودروهای امدادی و عملیاتی باشد، تا بدین سان خللی در فرآیند امداد و نجات رخ ندهد. این مسیرها همینطور در اولویت مقاوم سازی قرار دارد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا ۵ خبر پربازدید اجتماعی طی امروز به شرح زیر است:
چند روش طبیعی برای خلاصی از جرم دندان
استفاده از كارت ملی هوشمند برای احراز هویت در معاملات ملكی از دهه فجر
شرایط تكمیل سوابق بیمه شدگان تأمین اجتماعی
سرطان در ایران؛ سیر طبیعی یا سونامی؟
معاون شهرداری تهران: سهمیه سالیانه طرح ترافیك برای هیچ گروهی نداریم1396/11/08
13:25:05
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر