فایزر به دنبال ستاندن مجوز تزریق دز تقویتی واكسن كرونا

فایزر به دنبال ستاندن مجوز تزریق دز تقویتی واكسن كرونا

شرکت داروسازی فایزر در نظر دارد تا مجوز تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را دریافت کند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، شرکت داروسازی فایزر برنامه دارد تا در مدت یک ماه آتی مجوز تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را از تنظیم کنندگان مقررات دارویی ایالات متحده دریافت کند، برای اینکه شواهد حاکی از احتمال ابتلای مجدد شش ماه بعد از واکسیناسیون و گسترش سویه دلتا با قابلیت سرایت بیشتر است.
با این وجود سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در بیانیه مشترکی اعلام کردند: مردم آمریکا که کاملا در مقابل بیماری کووید-19 واکسینه شده اند هم اکنون نیازی به تزریق دُز تقویت کننده ندارند. همین طور تعدادی از پژوهشگران موضوع ضرورت تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را زیر سوال برده اند.
"میکائیل دولستن" یکی از مدیران ارشد شرکت فایزر مدعی شده است که واکسن کروناویروس ساخت این شرکت در مقابل سویه دلتا اثربخش است اما بعد از شش ماه احتمال ابتلای مجدد وجود دارد برای اینکه پیش بینی میشود که میزان آنتی بادی کاهش پیدا کند.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در بیانیه مشترک خود اعلام نموده اند: در صورت تایید علمی لزوم تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس، این آمادگی وجود دارد.1400/04/19
11:20:18
5.0 / 5
535
تگهای خبر: دارو , غذا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر