وزیر بهداشت در اردكان خبر داد

صدور مجوز مصرف اضطراری برای واكسن پاستور

صدور مجوز مصرف اضطراری برای واكسن پاستور

وزیر بهداشت اظهار داشت: از اردکان به مردم عزیز ایران مژده دادم که امروز خوشبختانه واکسن پاستور بعنوان دومین واکسن ملی، اجازه مصرف اضطراری را از کمیسیون قانونی دریافت کرد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از طرح ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه در مرکز بهداشت شهرستان اردکان، گفت: مدتی بود که پرونده اجازه مصرف اضطراری واکسن پاستور در کمیسیون قانونی مطرح بود. در فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن حدود ۴۴ هزار نفر در کوبا و ۲۴ هزار نفر در ایران تحت بررسی بالینی قرار گرفتند.
وی ادامه داد: یزد یکی از استانهایی بود که در مطالعه فاز سه مطالعات بالینی پاستور مشارکت داشت و خوشبختانه با گذراندن مراحل لازم و اقناع متخصصین و کارشناسان ما در سازمان غذا و دارو کمیسیون مربوطه، دومین واکسن ملی هم به مجموعه واکسن های کشور پیوست و این خبر بسیار خوشی برای مردم ایران از سرزمین آفتاب یزد است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: امروز بازدیدی از طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه که از یکسال پیش در اردکان شروع شده، داشتیم. در این طرح، سفارش ها و آموزش های لازم توسط بهورزان و کارشناسان بهداشتی به مردم ارائه و از ظرفیت های شیوه صحیح زندگی در ایران قدیم و طب سنتی استفاده می شود که چگونه با تحرک کافی و اصول تغذیه ای، زندگی کنند.
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت اشاره کرد: در این طرح، آموزش های لازم با بهره گیری از مبانی طب ایرانی جهت پیش گیری از بیماریهای عفونی و غیرعفونی به مردم ارائه می شود. خوشبختانه یک کار پژوهشی باارزش توسط همکاران پزشک ما در این منطقه شروع شده و امیدوارم که این طرح آزمایشی بتواند در استان های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.
منبع:

1400/04/09
09:35:43
5.0 / 5
773
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر