رییس سازمان غذا و دارو مطرح كرد

علت عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات واكسن كرونا

علت عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات واكسن كرونا

به گزارش سرشیر معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش کردیم زمینه را برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی هموارتر نماییم و در این حوزه همراهی مناسبی در صدور معرفی نامه به شرکت ها داشته ایم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز عنوان کرد: حدود ۳۸ معرفی نامه به شرکتهای خصوصی برای واردات واکسن کرونا صادر شده و سفرای ایران در بعضی کشورها، تذکر دادند که صدور این تعداد معرفی نامه برای شرکتهای خصوصی به علت مراجعات مکرر این شرکت ها، قیمت واکسن کرونا در دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی اضافه کرد: تا امروز هیچ کدام از معرفی نامه ها و رایزنی های بخش خصوصی منجر به نتیجه و واردات واکسن نشده است اما با دستور وزیر بهداشت مقرر شد سرعت و پیگیری های جدی تری شود تا اگر این معرفی نامه ها تا زمان مشخصی به نتیجه نرسد، لغو شود که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: شرکتهای بزرگ واکسن سازی در دنیا حتی فایزر اعلام نموده اند که ما با دولت ها کار می نماییم و تا حالا به هیچ عنوان واکسن به بخش خصوصی عرضه و فروخته نشده است و این مسئله برای سایر واکسن سازهای دنیا هم مطرح است که دلیل عمده عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات هم همین بوده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، شانه ساز اظهار داشت: امیدواریم که بخش خصوصی بتواند نسبت به واردات واکسن کرونا اقدام نماید اما با سیاستی که در دنیا وجود دارد، این کار راحت و آسانی نیست.
وی اظهار داشت: باوجود برخی وعده ها در خصوص واردات واکسن کرونا تا اوایل خردادماه به کشور اما تا هم اکنون هیچ محموله واکسنی از جانب بخش خصوصی وارد کشور نشده است و امروز هم درخواست معرفی نامه جدیدی مطرح شده بود که با دستور وزیر بهداشت، این کار انجام شد و امیدواریم که بتوانیم کمک کرده و بتوانند واکسن کرونا را به کشور وارد کنند.
منبع:

1400/03/09
20:51:12
5.0 / 5
580
تگهای خبر: بهداشت , دارو , سفر , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر