437 بیمار كرونائی در آذربایجان شرقی بستری هستند

437 بیمار كرونائی در آذربایجان شرقی بستری هستند

به گزارش سرشیر معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اعلان اینکه آمار مبتلایان و بستری های کوید 19 در آذربایجان شرقی روند ثابتی دارد، اظهار داشت: الان در مجموع 437 کرونائی در بیمارستان های استان بستری هستند.


روزبه رجایی روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری اضافه کرد: روزانه حدود ۸۵ بیمار کرونائی در بیمارستان های استان بستری می شوند.
وی با تاکید بر لزوم عزم همگانی برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی اظهار داشت: همچنان با بیماری کووید ۱۹ درگیر هستیم.
وی افزود: در بهمن ماه بطور متوسط روزانه ۸۰ تا ۸۵ نفر در بیمارستان های آذربایجان شرقی به سبب مبتلاشدن به بیماری کوید ۱۹ بستری شدند.
رجایی افزود: اگر مردم اصول پیشگیری را رعایت نکنند یا بیماری را عادی انگاری کنند، بیماری مجددآ در آخر سال اوج خواهد گرفت.
آذربایجان شرقی از شروع شیوع ویروس کرونا تا اجرای طرح جامع محدودیت های کرونائی به غیر از ۲ ماه نخست در بقیه مواقع در وضعیت قرمز قرار داشت، اما با اجرای این طرح آمار مبتلایان، بستری های و فوتی های ناشی از شیوه کوید ۱۹ بشدت کم شد.
در روزهای اخیر مشاهده یک مورد مبتلاشدن به کرونای انگلیسی در شهرستان اهردر ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز، بار دیگر زنگ خطر اوج گیری بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با اولویت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را به صدا درآورده است.
تا پیش از اجرای طرح جامع محدودت های کرونائی در آذربایجان شرقی، آمار فوتی های روزانه کرونا در استان در اوج به حدود ۸۰ نفر، تعداد بستری ها به یکهزار و ۸۰۰ نفر رسیده بود.منبع:

1399/12/06
14:10:45
0.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر