۶۰ دریافت كننده واكسن كرونا در شهرستان ملایر هیچ مشكلی ندارند

۶۰ دریافت كننده واكسن كرونا در شهرستان ملایر هیچ مشكلی ندارند

به گزارش سرشیر ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر اظهار داشت: در اولین مرحله آغاز تزریق واکسن کرونا، ۶۰ نفر از کادر درمان این شهرستان واکسن «اسپوتنیک وی» را دریافت نمودند که بعد از گذشت چهار روز، حال عمومی آنها خوب و هیچ عارضه جانبی هم در این افراد مشاهده نشده است.


«محسن ترکاشوند» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: واکس کووید-۱۹ در اولین مرحله طرح واکسیناسیون برای ۶۰ نفر از کادر درمان بخش های مراقبت های ویژه (ICU) سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و دکتر غرضی شهرستان تزریق شد.
وی اضافه کرد: طرح واکسیناسیون کرونا از ۲۳ بهمن در شهرستان ملایر شروع شده و کادر درمانی و پرسنل مراکز بهداشتی درگیر با کرونا بعنوان اولویت اول این واکسن را دریافت میکنند و در مراحل بعدی به افراد پرخطر و دارای بیماری های زمینه ای هم تزریق خواهد شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با تکیه بر اینکه واکسیناسیون بر مبنای اولویت بندی اعلام شده از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود، اظهار داشت: واکسن اسپوتنیک وی در ۲ مرحله تزریق می شود که مرحله دوم بعد از ۲۱ روز از زمان دوز اول برای ۶۰ نفر از کادر درمانی این شهرستان تزریق می شود.
وی تصریح کرد: به رغم آغاز طرح واکسیناسیون ضد کووید-۱۹ انتظار داریم مردم به منظور جلوگیری از بروز پیک چهارم همه گیری ویروس و افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آن همچنان نسبت به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی حساسیت جدی داشته باشند.
به گفته ترکاشوند، شهرستان ملایر الان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد که البته این شرایط شکننده است و پایداری و همینطور بهبود این شرایط بستگی به نحوه رفتار مردم در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، سه شهرستان اسدآباد، فامنین و کبودرآهنگ در شرایط آبی و هفت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
مجموع موارد مثبت بستری از آغاز همه گیری ویروس کرونا تابحال در استان همدان به ۱۰ هزار و ۳۰۵ نفر و مبتلایان سرپایی به ۱۹ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.منبع:

1399/11/26
15:30:11
0.0 / 5
804
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر