زالی:

تعداد مراجعان سرپایی كرونا در تهران با خیز ملایمی افزایش یافت

تعداد مراجعان سرپایی كرونا در تهران با خیز ملایمی افزایش یافت

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی کرونا در تهران با خیز بسیار ملایم حدود یک درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.


علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه جلسه خبری تازه های غذا، تغذیه و کرونا در جمع خبرنگاران اضافه کرد: نخستین تغییر شاخص که در بیماری کرونا رخ می دهد، تغییر در مراجعان سرپایی است.
وی درباره آمار ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در طول این مدت تعداد کسانی که به بخش های سرپایی مراجعه کردند ۴ هزار و ۱۰۰ نفر بوده است که در مقایسه با هفته های قبل اندکی افزایش داشته است.
زالی بیان داشت: آمار مراجعان عمدتا در بخش های دولتی شامل مراکز بهداشتی و بیمارستانی است، اما در تهران هم بالای ۸۰ درصد مراجعات در بخش های سرپایی به مطب های خصوصی است، پس ممکنست در آمارهای ما گنجانده نشوند.
وی افزود: ممکنست آمار ما در این خصوص بمراتب بالاتر از آماری باشد که امروز اعلام شده است.
زالی اشاره کرد: با مسئولان سازمان نظام پزشکی در تهران در تلاش هستیم که بوسیله سامانه ای، پزشکان افراد مشکوک را به مراکز بهداشتی اعلام نماید.

ویروس کرونا هنوز ضعیف نشده است
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ویروس کرونا ضعیف شده یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز ویروس کرونا ضعیف نشده، اما گردش ویروس کم شده است.
زالی اضافه کرد: تا حالا هیچ مستند علمی در دنیا وجود ندارد که ویروس کرونا از زمان بروز آن تا حالا کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: ویروس کرونا برخلاف عملکرد ویروس های مرس، سارس و ابولا نشان داده است؛ به عبارتی تا حالا جهش ها در این ویروس ها رو به کم خطرتر بوده است، اما در مورد کرونا تا حالا این مساله اثبات نشده است.


1399/11/06
14:31:22
0.0 / 5
885
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر