اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته های آتی

اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته های آتی

مدیركل آزمایشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت از ایجاد شبكه تشخیص مولكولی بهداشت در سراسر كشور آگاهی داد و بر لزوم توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته ها و ماه های آتی بمنظور شناسایی بیشتر مبتلایان كرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری تاكید نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سیامک سمیعی در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ضمن قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی برای تلاش شبانه روزی در مدیریت کرونا، اظهار داشت: ما در سطح وزارتخانه در حال برنامه ریزی ایجاد شبکه تشخیص مولکولی بهداشت در سراسر کشور هستیم. این برنامه دارای سطح بندی است که مرحله نخست آن انجام شده بدین سان که در خیلی از دانشگاه ها بازدیدهایی صورت گرفته و نقاط ضعف سیستم های آزمایشگاهی منتخب ما توسط سازمان بهداشت جهانی ارزیابی شد و بیشتر آزمایشگاه ها موفق به رفع عدم انطباق شدند و برخی از آنها نیز در حال درنوردیدن این مرحله هستند. مرحله دوم تضمین کیفیت است که از هفته آینده شروع می شود.
وی ادامه داد: بعداز آن، آزمایشگاه هایی که این مرحله را نیز طی کنند، تجهیزاتی را از طرف معاونت بهداشت دریافت می کنند که قسمتی از این تجهیزات را سازمان های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت تهیه کرده و در اختیار آزمایشگاه ها قرار می دهند. این تجهیزات کمک می نماید ظرفیت آزمایشگاهی بهداشت کشور بالا رفته و در زمینه برنامه های کووید 19 هماهنگ تر عمل کنند.

سمیعی افزود: توسعه ظرفیت های آزمایشگاهی برای هفته ها و ماه های آینده اهمیت بسیاری دارد. با افزایش توان آزمایشگاه ها، تست های بیشتری انجام شده و کار با سرعت بیشتری پیش می رود. باید از تست های تشخیصی کووید 19 بیش از گذشته برای ایزوله کردن و محدود کردن تماس بیمار با افراد سالم استفاده نمائیم تا زنجیره انتقال قطع شود.1399/07/09
09:12:40
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: ارزیابی , بهداشت , پزشك , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر