یك عضو كمیسیون بهداشت:

دولت با تست روزانه از شاغلین، ناقلان كرونا را شناسایی كند

دولت با تست روزانه از شاغلین، ناقلان كرونا را شناسایی كند

به گزارش سرشیر یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: باید دولت برای پیشگیری از انتشار كرونا از مردم بویژه شاغلین به صورت روزانه تست كرونا بگیرد.


حیدرعلی عابدی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون مردم از خطر کرونا آگاه شده و می دانند این خطر جدی است پس وظیفه همه رعایت دستورالعمل های بهداشتی است تا به این بیماری مبتلا نشوند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس اضافه کرد: علاوه بر مردم، دولت هم وظیفه آموزش و برنامه ریزی جهت تشخیص بموقع ناقلین را دارد. باید دولت از کسبه و کسانی که اصرار به از سرگیری کار به خصوص مشاغل آزاد دارند، به صورت روزانه تست کرونا بگیرد تا ناقلین از افراد سالم جدا شوند و جلوی شیوع این ویروس را بگیرد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با این توضیح که باید درباره کرونا بیماریابی شود، اظهار داشت: در اینباره دو شیوه وجود دارد، یکی خود اظهاری و دیگری گرفتن تست آزمایشگاهی. خوداظهاری ارزش علمی چندانی ندارد چون خیلی از افراد نمی دانند مبتلا بوده و ناقل هستند چونکه علائمی ندارد. بنابراین باید تست های آزمایشگاهی گرفته شود تا افراد گرفتار علایم، بستری و درمان شوند و آنهایی که علائمی ندارند ولی تست کرونای آنها مثبت است قرنطینه شوند. این افراد هم نباید در محل کار حضور پیدا کرده و تردد داشته باشند به همین د لیل وضع قوانین ویژه برای آنها ضروریست.
عابدی افزود: نظریه ای وجود دارد در خصوص اینکه حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا به کرونا علایم خفیف داشته و یا حتی علائمی ندارند و تنها ۲۰ درصد دارای علایم شدید هستند. این ۸۰ درصد خطرناک بوده و سبب انتقال بیماری می شوند، باید این ناقلان را از افراد سالم جامعه جدا کرد.1399/02/08
14:37:06
5.0 / 5
3027
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , درمان , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر