میكروبیوم چه تاثیری بر آسم در كودكان دارد؟

میكروبیوم چه تاثیری بر آسم در كودكان دارد؟

سرشیر: نتایج یك آزمایش پزشكی نشان میدهد میكروب های موجود در مجاری تنفسی فوقانی در كودكان می تواند با حمله های آسمی شدید مرتبط باشند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، پزشكان در بررسی های خود به رابطه بین شروع ناگهانی آسم در كودكان و ساختار میكروبیوم مجاری تنفسی فوقانی در آنها پی بردند.
دكتر "یانجیائو ژو" متخصص این مطالعه از دانشكده پزشكی دانشگاه واشنگتن اظهار داشت: امیدواریم در آینده مشخص شود آیا باكتری های مجرای هوایی فوقانی می تواند در شدت علایم آسم نقش علت و معلولی داشته باشد.
در این بررسی پژوهشگران به ارزیابی اطلاعات ۲۱۴ دانش آموز پرداختند كه به آسم خفیف گرفتار بوده و روزانه از كورتیكواستروئیدهای استنشاقی مصرف می كردند. در آزمایشات انجام شده مشخص شد در كودكانی كه علایم اولیه آگهی دهنده شروع حمله آسمی وجود داشته، باكتری های در رابطه با بیماری آسم خصوصاً استافیلوكوك در مجرای هوایی فوقانی آنان مشاهده شده است.
این درحالیست كه هنگام كنترل علایم آسم، مجرای هوایی فوقانی این كودكان حاوی باكتری های مفید بوده است.
بگفته پژوهشگران شاخصهای محیطی همچون رژیم غذایی و مصرف بی رویه آنتی بیوتیك ها می تواند بر میكروبیوم روده تاثیر بگذارد. اما اطلاعات كافی در مورد آن چه كه میكروبیوم مجرای هوایی فوقانی را كنترل می كند وجود ندارد.
به گزارش هلث دی نیوز، درحالیكه در این مطالعه مشخص شد برخی باكتری های مجرای هوایی فوقانی می تواند علایم آسم را تسكین داده و بعضی از آنها این بیماری را تشدید می كند اما هنوز نمی توان تاثیر علت و معلولی آنرا تایید نمود.
منبع:

1398/10/04
14:51:36
5.0 / 5
4378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر