مصرف روزانه آسپرین به همه افراد سفارش نمی گردد

مصرف روزانه آسپرین به همه افراد سفارش نمی گردد

سرشیر: پزشكان آگهی دادند كه مصرف روزانه قرص آسپرین در افرادی كه به بیماری قلبی مبتلا نیستند می تواند خطر خونریزی مغزی را افزایش دهد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، افرادی كه به بیماری قلبی مبتلا نیستند و به منظور جلوگیری از حمله قلبی و سكته مغزی روزانه قرص آسپرین مصرف می كنند در معرض خونریزی شدید مغزی قرار دارند.
پزشكان آمریكایی همواره به سالمندانی كه گرفتار حمله قلبی یا سكته مغزی نشده اند اما در معرض فزاینده این خطر قرار دارند مصرف روزانه قرص آسپرین را سفارش می كنند؛ روشی كه پیشگیری اولیه خوانده می شود.
در یك بررسی جدید محققان به ارزیابی اطلاعات بدست آمده در ۱۳ تحقیق دیگر پرداختند كه در آنها تاثیرات داروی آسپرین در بیشتر از ۱۳۴ هزار نفر مورد مطالعه قرار گرفته بود. آنها در بررسی های خود مشاهده نمودند خطر خونریزی مغزی نادر است و مصرف داروی آسپرین خطر خونریزی داخلی را به ازای هر ۱۰۰۰ نفر دو مورد بالا می برد. با این وجود خطر خونریزی همچنان در افرادی كه این دارو را مصرف كرده بودند در مقایسه با افراد دیگر ۳۷ درصد بیشتر بوده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیمارانی كه سابقه حمله قلبی یا سكته مغزی داشته اند تاثیر دوز پایینی از داروی آسپرین در جلوگیری از حمله قلبیِ دیگر، مورد تایید كارشناسان است اما بی خطر بودن مصرف این دارو برای افراد سالم كمتر شناخته شده است.
منبع:

1398/02/25
12:48:35
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: ارزیابی , بیماران , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر