تست واكسن جدید مالاریا در مالاوی

تست واكسن جدید مالاریا در مالاوی

به گزارش سرشیر آزمایش گسترده واكسن مالاریا در مالاوی انجام می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، آزمایش گسترده نخستین واكسن مالاریا در جهان كه كودكان را تا حدودی در مقابل بیماری مالاریا مصون می سازد در مالاوی آغاز خواهد شد.
این واكسن سیستم ایمنی را بگونه ای آماده می سازد تا با انگل مالاریا كه از راه نیش پشه ها منتشر می شود، روبرو شود. قبل از این آزمایشی در مقیاسی محدود انجام گرفت كه نشان داد نزدیك به ۴۰ درصد از نوزادان پنج تا ۱۷ ماهه كه این واكسن را دریافت كرده بودند در مقابل بیماری مالاریا مصون شدند.
موارد مبتلا شدن به بیماری مالاریا بعد از یك دهه موفقیت در جهت مقابله با آن مجدد افزایش یافته است. بیشتر از ۹۰ درصد از افراد آلوده به این بیماری و ۴۳۵ هزار نفر از بیمارانی كه جان خویش را بر اثر آن از دست می دهند از كشورهای آفریقایی هستند. كودكان به صورت خاص در مقابل بیماری مالاریا صدمه پذیرند.
در سال ۲۰۱۷ نزدیك به پنج میلیون مورد مبتلا شدن به بیماری مالاریا در مالاوی گزارش شد كه حالا این كشور و دو كشور غنا و كنیا انتخاب شده اند تا واكسن جدید مالاریا به صورت پایلوت گسترده در آنها تست شود.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، محققان در مدت زمان بیشتر از سه دهه برای ساخت این واكسن وقت صرف كرده اند كه حدود یك میلیارد دلار هزینه داشته است.1398/02/03
16:19:32
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: بیماران , محقق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر