جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

سرشیر: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به ۶۱۶ میلیون و ۷۲ هزار و ۲۸۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۲۵ هزار و ۵۹۴ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۷.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیشتر از ۴۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۴.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۸۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۷، ۴۳۰، ۴۱۱ ۱، ۰۷۸، ۰۱۸ ۲ هند ۴۴، ۵۲۲، ۷۷۷ ۵۲۸، ۲۷۳ ۳ فرانسه ۳۴، ۸۳۱، ۳۹۹ ۱۵۴، ۶۴۴ ۴ برزیل ۳۴، ۶۱۰، ۵۹۰ ۶۸۵، ۲۵۸ ۵ آلمان ۳۲، ۶۴۳، ۷۴۲ ۱۴۸، ۸۴۵ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۳۱۶، ۳۰۲ ۲۷، ۷۲۵ ۷ انگلیس ۲۳، ۵۸۵، ۳۰۵ ۱۸۹، ۴۸۴ ۸ ایتالیا ۲۲، ۱۱۴، ۴۲۳ ۱۷۶، ۴۶۴ ۹ ژاپن ۲۰، ۴۸۸، ۳۱۲ ۴۳، ۳۴۷ ۱۰ روسیه ۲۰، ۲۶۵، ۰۰۴ ۳۸۵، ۷۲۷ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۸۶ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۲۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/06/25
23:54:20
5.0 / 5
32
تگهای خبر: مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر