پرداخت مطالبات سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی در تیرماه از طرف سازمان بیمه سلامت

پرداخت مطالبات سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی در تیرماه از طرف سازمان بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در تیرماه سال 1400 مبلغ 385 میلیارد تومان بابت اسناد ارسالی سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، مهدی رضایی، اظهار داشت: نسخه الکترونیک یکی از راهکارهای اصلی تحقق سازمان الکترونیک بیمه سلامت بوده است که از سال ۹۹ بطور جدی پیشرفت کار شروع شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون در میانه راه قرار داریم و پیشرفت فیزیکی کار در طول یک سال اخیر بطور شایان توجهی بالا رفته است؛ بر طبق شاخص تبادل الکترونیکی اسناد سرپایی که نشانگر نسخه پیچی الکترونیکی است، در تیرماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۸۵ میلیارد تومان بابت اسناد ارسالی سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت شده است که معادل ۸۵ درصد میانگین اسناد سرپایی زمان مشابه می باشد.
وی اشاره کرد: این پرداخت از دو جهت حائز اهمیت می باشد، در درجه اول انجام تعهدات سازمان در پرداخت بموقع مطالبات مراکز ارائه دهنده خدمات سرپایی است که بعد از اختتام هر ماه مطالبات خودرا دریافت می نمایند.
رضایی اظهار نمود: در وهله دوم از این جهت اهمیت دارد که برنامه الکترونیکی سازمان پیشرفت قابل قبولی دارد که حدود ۸۵ درصد اسناد سرپایی بصورت الکترونیکی تبادل می شود، بدین سبب پیش بینی ما این است که حداکثر ظرف سه ماه آتی ارسال اسناد الکترونیکی از طرف مراکز ارائه دهنده کاملا الکترونیکی خواهد شد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، اشاره کرد: علت تاخیر هم مراکز دولتی هستند، هم اکنون ارسال اسناد مراکز غیر دولتی بالای ۹۵ درصد بصورت الکترونیکی است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، وی اظهار داشت: بدین سبب می توانیم بیان نماییم با پیشرفت برنامه الکترونیکی که سبب تسهیل در ارسال اسناد و سرعت بخشیدن در رسیدگی همزمان به اسناد پزشکی می شود، سازمان بیمه سلامت هم اکنون در رسیدگی اسناد سرپایی و همین طور پرداخت مطالبات مراکز ارائه دهنده خدمات سرپایی با افتخار در بهترین شرایط قرار دارد.1400/05/18
23:55:55
5.0 / 5
225
تگهای خبر: پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر