پزشكان انگلیسی:

واکسن، احیانا مانع از انتقال دلتا به دیگران نمی گردد

واکسن، احیانا مانع از انتقال دلتا به دیگران نمی گردد

جدید ترین تحلیل داده های در رابطه با همه گیری کووید-۱۹ نشان داده است افراد واکسینه شده ای که به رغم واکسیناسیون به گونه دلتای ویروس آلوده می شوند امکان دارد به همان اندازه افرادی که واکسن نزده اند، آنرا به دیگران منتقل کنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بر مبنای نتایج مطالعات جدید در اداره بهداشت عمومی انگلیس، هرچند واکسن های کرونا ظاهرا در وهله اول خطر کلی ابتلای افراد به گونه دلتا را کم می کنند اما در صورت آلوده شدن، «تفاوت محدودی» بین افراد واکسینه شده با واکسینه نشده ها وجود دارد.
واکسن های کرونا نشان داده اند که محافظت خوبی از افراد واکسینه شده در مقابل بیماری شدید و مرگ آنها بر اثر مبتلا شدن به گونه دلتا به عمل می آورند، بخصوص بعد از تزریق دو دز واکسن اما در ارتباط با اینکه افراد واکسینه شده در صورت مبتلا شدن به کرونای دلتا تا چه حد می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند هنوز اطلاعات اندکی وجود دارد.
اداره بهداشت عمومی انگلیس در اطلاعیه ای اظهار داشت: برخی یافته های ابتدایی نشان می دهند که سطح ویروس در کسانی که به گونه دلتا آلوده شده اند و قبلا واکسن زده اند امکان دارد مشابه با سطح ویروس یافت شده در افرادی باشد که هنوز واکسن نزده اند.
با این وجود، این اداره دولتی انگلیس تاکید دارد که این هنوز یک تحلیل اکتشافی اولیه است و تایید کرده است که انجام مطالعات بیشتری برای تعیین میزان انتقال گونه دلتای ویروس کووید-۱۹ از افراد واکسینه شده به دیگران مورد نیاز است.
به گزارش ایندیپندنت، گونه دلتای کرونا که ابتدا در هند مشاهده شد، ویروس غالب در همه گیری کنونی در انگلیس است و حدودا ۹۹ درصد موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری در این کشور را به خود مختص کرده است.
منبع:

1400/05/16
20:43:56
5.0 / 5
425
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر