ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در جنوب غرب خوزستان تکمیل شد

ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در جنوب غرب خوزستان تکمیل شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان آمار بستری بیماران کرونایی در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان را افزایشی و نگران کننده توصیف کرد و اظهار داشت: ظرفیت بخش کرونایی تمام بیمارستان های منطقه جنوب غرب خوزستان تکمیل شده است.


شکراله سلمان زاده سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان را علت اصلی ورود منطقه جنوب غرب خوزستان به پیک جدید کرونا و پر شدن بخش های بستری در پنج بیمارستان منطقه عنوان نمود و گفت: حتی در بخش اورژانس نیز جایی برای بستری بیماران مبتلا به بیماری کووید۱۹ در منطقه جنوب غرب خوزستان وجود ندارد.
وی اضافه کرد: ویروس دلتا کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان درحال چرخش است و سرایت آن و درگیر شدن مردم در منطقه به سرعت درحال افزایش است.
سلمان زاده خواهان اجرای دقیق دستورالعمل های ستاد کرونا شد و اظهار داشت: متاسفانه این دستورالعمل ها در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان بدرستی اجرا نمی شوند و با ادامه این روند شرایط در منطقه بحرانی تر خواهد شد.
وی با اشاره به شناسایی ۴۰۷ بیمار جدید کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در جنوب غرب خوزستان اظهار داشت: از این تعداد ۲۲۱ نفر در آبادان، ۱۲۵ نفر در خرمشهر و ۶۱ نفر در شادگان شناسایی شدند.
سلمان زاده اضافه کرد: از ۴۰۷ مورد مثبت جدید ۳۵۲ نفر بصورت سرپایی درمان شدند و ۵۹ بیمار نیز در بیمارستان های منطقه بستری شدند.
وی تعداد بیماران بستری در بیمارستان های جنوب غرب خوزستان را ۲۶۲ نفر بیان کرد و اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر در آبادان و ۲ نفر در خرمشهر به سبب کرونا جان خودرا از دست دادند.
تعداد کل موارد مراجعه بیماران کرونائی به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از شروع اپیدمی کرونا تا حالا ۲۲۰ هزار و ۵۶۰ نفر بوده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۷۹۶ نفر بستری شدند و ۱۱ هزار و ۱۸۷ نفر نیز بعد از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستانها مرخص شدند.
شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرپوشش خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.
هم حالا ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونائی هستند.


1400/05/13
22:48:24
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر