از سوی جهانگیری

برنامه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی ابلاغ گردید

برنامه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی ابلاغ گردید

به گزارش سرشیر معاون اول رئیس جمهوری برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی و همینطور آئین نامه اجرایی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکت ها و تقویت آنها را ابلاغ نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی را ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه ۶ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به منظور ارتقای کیفیت زندگی عشایر در زمینه های خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی بعنوان یکی از شاخصهای توسعه فراگیر، برنامه ویژه ارتقای سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی را تصویب کرد.
برنامه یاد شده دارای ۵ حوزه عملیاتی شامل حوزه های ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق عشایری، ارتقای پوشش بیمه درمانی در مناطق عشایری، ارتقای پوشش خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برای جامعه عشایر کشور بخصوص در زمان کوچ، ارتقای پوشش بیمه اجتماعی در مناطق عشایری و ارتقای پوشش خدمات حمایتی در مناطق عشایری با مسئولیت دستگاههای اجرایی مربوط در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده در برنامه است.
ابلاغ آئین نامه اجرایی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکت ها و تقویت آنها
معاون اول رئیس جمهوری همینطور آئین نامه اجرایی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکت ها و تقویت آنها را ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه ۶ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و با هدف ایجاد یک چارچوب در قوانین و مقررات کشور به منظور پشتیبانی از مشارکت و بزرگ مقیاس شدن فعالیت بنگاه های اقتصادی و استفاده از ظرفیت های یکدیگر و به استناد ماده (۱۵) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، آئین نامه تشویق به مشارکت مبحث ماده مذکور را تصویب کرد.
آیین نامه فوق با رویکرد تجمیع توان فنی، مالی، تسهیلاتی و اعتباری و ثبت شرکت برای آن دسته از شرکت هایی که به شکل ادغام و یا گروه اقتصادی با منافع مشترک (کنسرسیوم) با یکدیگر مشارکت می کنند، تهیه و تدوین شده است.
نحوه ادغام شرکت ها با یکدیگر، تشکیل گروه اقتصادی مشترک، شرایط اعطای مشوق ها و نظارت بر حُسن اجرای آئین نامه، همچون موارد مندرج در آئین نامه یاد شده هستند.منبع:

1400/05/12
12:55:31
5.0 / 5
416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر